Seyfi Dursunoğlu – Huysuz Virjin

Seyfi Dursunoğlu 1 Ekim 1932 yılında Trabzon’da dünyaya gözlerini açmıştır. Sanatçı lise eğitimini Haydarpaşa Lisesinde başarılı bir şekilde bitirmiştir. Eğitimine İngiliz Filolojisinde devam etmiştir. Fakat eğitimini yarıda bırakan sanatçı çalışmaya hayatına başlamıştır. Sosyal Sigortalar Kurumu’nda on sekiz yıl memurluk yapmıştır.
İlk olarak kulüplerde sahne almaya başlamıştır. Zaman içerisinde sahneleri artan sanatçı ün kazanmaya ve tanınmaya başlamıştır. Bununla birlik daha büyük kulüplerden teklif alan sanatçı her sene İzmir Fuarında sahne alarak TV programlarına çıkmadan ününü yavaş yavaş arttırmayı başardı. Seyfi Dursunoğlu – Huysuz Virjin adlı ilk ve tek albümünü 1970 yılında piyasaya sürmüştür. Bu albümü ile büyük ilgi ve çıkış yapan sanatçı ününü daha da arttırarak iyice ünlü bir sanatçı olmayı başardı. Pek çok farklı ülkede konserler veren sanatçı sevenleri ile bir araya gelmeye devam etmiştir. Ardında ise TV programlarına başlayan Seyfi Dursunoğlu Huysuz Show adlı program ile TV de boy göstermeye başlamıştır. Sonrasında Kanal D de yayınlanan Popstar Türkiye adlı program Garo Mafyan Deniz Seki ve İbrahim Tatlıses gibi ünlü sanatçılar ile birlikte jürilik yapmıştır. Programlarına 2012 yılında Show Tv’de yayına giren Huysuz’la Dans Eder Misin adlı programın sunuculuğunu yaparak devam etti. Aynı sene içerisinde Star Tv’de yayın hayatına başlayan Benzemez Kimse Sana adlı programda jürilik yapmaya başlamıştır.
Sanatçı hayırsever kişiliğini göstererek 15 milyon TL değerin mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme derneğine bırakmaya karar vermiştir. Sanatçı Seyfi Dursunoğlu tekrar 2014 yılında Star TV ile anlaşarak 2015 yılında Benzemez Kimse Sana adlı programa tekrar jürilik yapmıştır. Fakat istenildiği reytingleri alamayan program beşinci bölümünde final yapmış ve programa son vermişlerdir.


Seyfi Dursunoğlu – Huysuz Virjin mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir