Seyfi Doğanay – Aylarla Selam

Sanatçı 4 Haziran 1964 yılında Mersin iline bağlı Tarsus ilçesinde hayata gözlerini açmıştır. Beş çocuklu ailenin en büyük çocuğu olarak dünyaya gelen sanatçı daha 6 yaşında iken ilkokul eğitiminin yanında bir berber dükkanında çıraklık işine başlamıştır. Ailesinin maddi zorluklar içinde hayatını sürdüren sanatçı eğitim hayatı boyunca çalışmak zorunda kalmış 1981 yılında lise eğitimini bitirmiştir. Lise eğitimini bitirdikten sonra ailesinin yanına Almanya’ya yerleşmiştir. Kısa sürede Almancayı öğrenen sanatçı burada soğuk demir ve kaynak eğitimi almıştır. Aynı zamanda müzik ile de ilgilenmeye başlayan sanatçı, iş hayatının yanı sıra düğün ve eğlence salonlarında müzik yapmıştır. Sanatçı bu dönemde birçok ünlü isme turnelerinde eşlik etmiştir.
1987 yılında İstanbul’a gelerek Aylarla selam isimli ilk kasetini, maddi imkansızlıklar içerisinde piyasaya sürmüştür. Maddi sorunlar nedeni ile albümünü geniş bir dinleyici kitlesine ulaştıramayan sanatçı, yinede dinleyicilerin dikkatini çekmiştir. Bu albüm ile birlikte birçok mekanda sahne alma fırsatı bulmuştur. Seyfi Doğanay – Aylarla selam birçok mekanda çalınmıştır. 20041 yılında Almanya’dan Türkiye’ye taşınan sanatçı albüm çalışmalarını sürdürmüş ve birçok albüm çalışması daha yapmıştır. Bunlardan bazıları Dırdır etme, Kim bilir nerdesin, Çilekeş, Doğma güneş, Aşkı çekene sor gibi birçok eseri içinde barındırmaktadır. Hayatı boyunca birçok konserlerde eserlerini seslendirmiştir.
Ünlü sanatçı 30 Ocak 2015 günü mide kanaması teşhisi ile hastaneye kaldırılmıştır. Kaldırıldığı hastanede kalp krizi geçiren sanatçı hayata veda etmiştir. Maltepe Cemevi’nde kılınan cenaze namazının ardından Kurtköy mezarlığına gömülmüştür. Ülkenin yetiştirdiği değerli insanlardan olan sanatçı sevenlerinin kalbinde yaşatılmaya devam etmektedir. Hayatı boyunca Türk müziğine büyük katkılar sağlayan sanatçı ailesine ve sevenlerine örnek olarak sanata yönelmeleri konusunda cesaretlendirmiş, birçok sanatçının da ülkemize kazandırılmasında yardımcı olmuştur.


Seyfi Doğanay – Aylarla Selam mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir