Şevval Sam – Hey Gidi Karadeniz

Talat Bulut’la İlgili İddialarla İlgili Dizi Ekibindeki Bayanlardan Açıklama Geldi!

Geçtiğimiz günlerde magazin dünyası bir taciz iddiasıyla sarsılmıştı. Ünlü oyuncu Talat Bulut ile ilgili, set çalışanı bir kadın taciz iddiasında bulunmuştu. Mahkemeye intikal eden olay henüz sonuçlanmamış olsa da geçtiğimiz günlerde Talat Bulut’un eski rol arkadaşı da ünlü oyuncuyu suçlayıcı açıklamalarda bulunmuştu. Bugün ise  Yasak Elma adlı dizinin bayan oyuncuları Talat Bulut hakkında bir açıklama yayınladı.

 

Magazin dünyasının son bombalarından biri de ünlü oyuncu Talat Bulut ile ilgili ortaya atılan taciz iddialarıydı. Oyuncunun son olarak rol aldığı Yasak Elma adlı dizide set arkadaşı olan 19 yaşındaki kostüm görevlisi Ö.Ş’yi taciz ettiği öne sürülmüştü. Talat Bulut’un kendisini taciz ettiği iddiasında bulunan Ö.Ş savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Bu suç duyurusu neticesinde savcılık soruşturma başlattı. Dava dosyası incelenirken taciz iddialarını destekler nitelikte bir açıklamada ünlü oyuncu Hande Ataizi‘nden gelmişti. Daha önce Talat Bulut’la birlikte çeşitli projelerde boy gösteren Ataizi, Talat Bulut hakkında suç duyurusunda bulunan Ö.Ş’ye destek vermişti. Bu destek sonrası kamuoyu tarafından Talat Bulut’un gerçekten böyle bir olaya kalkışıp kalkışmadığı merak konusu olmuştu.

Bugün ise Talat Bulut’u zor durumda bırakacak başka bir açıklama da Yasak Elma dizisindeki bayan rol arkadaşlarından geldi. Mahkeme süreci henüz yeni başlamışken bayan rol arkadaşlarından Talat Bulut’a gelen tepki adeta şok etkisi yarattı. Yasak Elma dizisinde Talat Bulut‘la birlikte rol alan Şevval Sam, İrem Kahyaoğlu, Sevda Erginci, Neslihan Yeşilyurt, Şafak Pekdemir Mengü, Nilgün Türksever, Eda Ece gibi isimlerin altında imzası bulunan bildiride; ” İçinde bulunduğumuz duruma dair yer aldığımız dizideki kadın çalışanlar olarak bizim de bu konuyla ilgili bir sözümüz var. Ancak yargılama süreci devam ettiğinden dolayı şimdilik açıklama veya yorum yapmaktan kaçınıyoruz. Kadına yönelik tüm şiddet suçları ve taciz suçlarının karşısında olduğumuzun bilinmesini isteriz. Ayrıca kadına yönelik şiddet ve tacizlere karşı tüm tutum ve davranışları ortadan kaldırmak amacıyla verilen mücadelede bir kadın dayanışması içinde olacağımızı kamuoyuna bildiririz.” şeklinde bir açıklama yaptılar.

 


Şevval Sam – Hey Gidi Karadeniz mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir