Sevinç Eratalay – Dost Kokusu – Dost Selamı

Sanatçı Sevinç Eratalay 1959 yılında Burdur’da dünyaya gözlerin açmıştır. Küçük yaşlarda müziğe ilgisi başlamıştır. Üniversite eğitimi için sınava giren sanatçı İzmir Buca Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü Piyano ve Şan bölümünü kazanmıştır. Sanatçı 1980 yılında İzmir Buca Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü Piyano ve Şan bölümünden başarılı bir şekilde mezun olmayı başarmıştır.
Sanatçı ilk bestesini Burdur cezaevinde yatarken 1982 yılında Zor günler yaşanıyor, zor ve çetin sözleri ile başlayan parçasıdır. Sanatçının bu bestesi tüm ceza evlerinde yayılarak marş haline gelmiştir. Albüm çalışmalarına başlayan Sevinç Atalay 1987 yılında ilk albümünü çıkarmıştır. Sevinç Atalay – Dost Kokusu – Dost Selamı adlı ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Bu albümüyle ilgi ve beğeni toplayan sanatçı büyük bir çıkış yapmayı başarmıştır. Ardından ikinci albüm çalışmalarına başlayan sanatçı 1989 yılında Bekliyorum adlı ikinci albümünü piyasaya sürmüştür. Pek çok beste yapan sanatçı bu bestelerinin birçoğunu usta sanatçılar ile paylaşmıştır. Ayrıcı sanatçı sahnelerde ozan geleneği olan hem saz çalıp hem de söylemeyi bir arada yapmıştır. Albümlerine tüm hızıyla devam etmiş olan sanatçının birkaç albümünü sayacak olursak 1991 yılında Yeniden Başlamalı, 1997 yılında Cevahir Yürekliler, 2000 yılında Gülüm, 2007 yılında Drama Köprüsü ve 2012 yılında Kalbim Nerde adlı albümlerini sevenleri ile buluşturmuştur.
Yurt dışı ve yurt içinde pek çok farklı yerde konser vermiş olan sanatçı sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir. Sanatçı ayrıca Ahmet Koç, Mehmet Gümüş, Arif Sağ, Tuncay Akdoğan, Ferhat Tunç, Ahmet Kaya, Yavuz Bingöl ve Selda Bağcan gibi pek çok ünlü isim ile çalışmıştır. Sanatçı Sevin Atalay sanat günümüzde sanat kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Sevinç Eratalay – Dost Kokusu – Dost Selamı mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir