Sevda Demirel – Sevda Gibi

Sanatçı Sevda Demirel 28 Nisan 1972 yılında Almanya’nın Langen şehrinde dünyaya gelmiştir. Almanya’da doğması ile burada hayatını sürdüren sanatçı eğitimini de yine burada almıştır. Almanya’da aldığı lise eğitimi sırasında okulun basketbol takımın yer alan sanatçı 1,83 boyu ve düzgün fiziği ile dikkat çekmektedir. Annesi ve babasının boşanması ile 16 yaşında iken İstanbul’a gelmiştir. Almanya’dan İstanbul’a gelmesi ile sanatçı burada mankenlik yapmaya başlamıştır. Tatil için bulunduğu Bodrum’da tanımadığı bir erkek tarafından tecavüze uğrayan sanatçı, daha sonra İstanbul’da Asım Can ile buluşmuştur. Bu isim aracılığı ile Cem Özer ile tanışan sanatçı bu isim ile birlikte sahnelere çıkmaya ve bu sahnelerde şov yapmaya başlamıştır.
Kuzey Irak dahil olmak üzere birçok şehir de 8 yıl boyunca sahne çalışmalarında yer alan sanatçı bu dönemde birkaç filmde başrol oynayarak oyunculuk içerisinde de yer almıştır. Müzik çalışmaları içerisinde bulunan sanatçı ilk albümünü 2002 yılında Sevda Gibi ismini vermiştir. Sevda Demirel – Sevda Gibi ile müzik dünyasında ilk adımlarını atmış ve başarılı çıkışını yakalamıştır. Ardından 2005 yılında Sus ve 2008 yılında Uyanma Vakti isimli iki albüm daha yayınlamıştır. Sanatçı çıkarmış oldukları albümlerin yanı sıra sinema filmlerinde almış olduğu roller ile de ön plana çıkmıştır. Tutku Saçları, Hiç Bana Sordun mu, altın Vuruş, Otostop, Tatlı Kaçıklar ve Bay E isimli sinema filmlerinde rol alan sanatçı başarı ile gerçekleştirmiştir.
Sanatçı 21 Eylül 1995 yılında Kaan Özdemir ile evlenmiştir. Kısa süren ilişkinin ardından boşanan sanatçı ardından Londra’da yer alan yabancı bir sporcu ile evlenmiştir. 3 yıl kadar süren bir evliliğin ardından bu evliliği de sonlandırarak boşanmışlardır. 2010 yılında sperm bankasından almış olduğu sperm ile hamile kalan sanatçı 2,5 aylıkken bebeğini düşürmüştür.


Sevda Demirel – Sevda Gibi mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir