Servet Kocakaya – Duvar şarkıları

Sanatçı Servet Kocakaya 19 Mayıs 1973 yılında Bingöl’de dünyaya gözlerini açmıştır. Küçük yaşında birçok göç yapmış olan sanatçı Beş yaşında iken Çukurova’ya sonra Dörtyol’a ardından da Mersin’e yerleşmişlerdir. Eğitim hayatına mersinde başlayan sanatçı İlkokul, Ortaokul ve Lise Eğitimlerini başarılı bir şekilde Mersin’de tamamlamayı başarmıştır. Sanatçının müzik aşkı lise yıllarında başlamıştır. Ardından Üniversite sınavlarına girerek Ankara’da bulunan Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne girmeye hak kazanmıştır. Sonrasında Üniversite için Ankara’ya gelmiş ve Eğitim hayatını sürdürmeye başlamıştır. Üniversitede müziğe ara vermeden devam etmiş olup grup çalışmaları yapmıştır.
Sanatçı Servet Kocakaya eğitimine devam ederken saz ve gitar çalmayı öğrenmiştir. Gitara hakim olmaya başlayan sanatçı bu dönemlerde şarkı çalışmaları yapmıştır. Sesinin güzelliği sayesinde barlarda ve kulüplerde uzun bir süre boy göstermeyi başarmıştır. Kendi aldığı kararlar doğrultusunda Üniversite eğitimini yarıda bıraktı. Sanatçı batı müziğine çok ilgi duyardı bu ilgisi ozan müziği tarzı ile birleşince ortaya kendi tarzında bir şeyler çıkarmaya çalışmıştır. Sanatçı bu dönemde ilk olarak KeKe adlı albümünü piyasaya sürmüş ve kendi çapında bir ilgi görüp beğenilmiştir. Ardından albümlerine hız kesmeden devam etmiştir. Sanatçı 2001 yılında Kizava adlı albümünü Prestij müzik ile piyasaya sürmüştür. Servet Kocakaya – Duvar şarkıları adlı albümünü2002 yılında piyasaya sürmüş ve bununla birlikte albüm ilgi görüp çıkış yapmayı başarmıştır. Üç yıl sonra yeni bir albüme imza atarak Pencere adlı albümünü piyasaya sürmüş ve 2005 yılında sevenleri ile buluşturmuştur.
Albümleri ilgi gören sanatçı pek çok yerde konserler vererek sevenleri ile bir araya gelmeye devam etmiştir. Sanatçı Servet Kocakaya günümüzde halen başarılı bir şekilde sanat hayatını devam ettirmektedir.


Servet Kocakaya – Duvar şarkıları mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir