Serkan Kaya – Gönül Bahçem


Sanatçı Serkan kaya 24 Temmuz 1977 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başlamıştır. Liseyi yaşadığı şehir Sivas olan Sivas Endüstri Meslek Lisesinde başarı ile tamamlamıştır. Ardından İstanbul’a gitme kararı alan sanatçı İstanbul’da müzik firmalarının ilgi ve beğenisini üstüne çekmeyi başarmıştır.
İstanbul’da albüm çalışmalarına başlayan sanatçı Serken Kaya 2001 yılında ilk albümü olan Senden Sonrası Ben adlı albümünü yapmış ve piyasaya sürmüştür. İlk Albümünün ardında sanatçı yavaş yavaş tanınmaya başlamıştır. Yeteneğini sadece sesi ile sınırlamayan sanatçı aynı zamanda Müzisyenlik, beste ve şarkı sözü yazarlığı da yapmıştır. Uzun yıllar sonra ikinci albümü olan Aşk Ne Demek Bilen Var Mı adlı albümünü 2011 yılında piyasaya sürmeye hazır hale getirmiştir. Üçüncü albümünü ise dört yıl sonra 2015 yılında çıkarmıştır. Serkan Kaya – Gönül Bahçem adlı albümünü piyasaya sürmüş ve büyük bir ilgi çekerek sanatçının çıkış yapmasını sağlamıştır. Gönül Bahçem adlı albümü epey uzun bir süre en çok satanlar listesinde zirveyi bırakmamıştır. Sanatçı bu çıkısının ardından yurt genelinde pek çok şehirde konserler vermiş ve hayranları ile buluşmuştur. Gönül Bahçemin en popüler parçalarından Kalakaldım adlı şarkısı video paylaşım sitesi, radyo ve televizyonlarda kendi türünde en çok dinlenenler arasına girmeyi başarmıştır. Sanatçı Aşk Ne Demek Bilen Var Mı, Sevemiyorum, Zor Bela ve Kalakaldım adlı şarkılarına klip çekerek dinleyenlerine sunmuştur.
Başarılarını bir yenisini daha ekleyen sanatçı Altın Kelebek ödüllerinde En iyi Fantezi Halk Müziği ödülünü almayı başarmıştır. Sanatçı Serkan Kaya Son Olarak 2017 yılında Miras adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Sanatçı günümüzde müzik hayatına başarılı bir şekilde devam etmektedir. Serkan Kaya ve Ayşegül kalfa aşklarını taçlandırarak dünya evine girmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir