Seren Serengil’den Sürpriz Hapis İsteği

Tüm Türkiye’de önce magazin üzerinden sonra ise mahkeme kararları üzerinden aylardır merakla takip edilen Seren Serengil – Gülben Ergen – Yeşim Salkım kavgası bitti. Önce magazin dünyasından takip edilen olaylar mahkeme salonlarına taşmıştı. En sonunda mahkemenin kararına uymayıp Gülben Ergen hakkında konuşmaya devam eden Seren Serengil’e 3 günlük hapis cezası verilmişti. Son dönemlerde durulan kavganın ardından, Seren Serengil’den sürpriz hapis isteği geldi. Fakat hedef Gülben Ergen değil, Esra Balamir ve Murat Övüç oldu.

Önce ‘Magazin D’ programında Gülben Ergen’in evli bir işadamı ile yasak bir aşk içerisinde olduğu haberleri çıktı ve bütün olaylar böylece başlamış oldu. Sosyal medyadan birbirleriyle atışmaya başlayan ikilinin kavgalarına Yeşim Salkım’da dahil oldu ve Gülben Ergen’i zamanında onun yüzünden ülkeden gitmek zorunda kaldığı iddiasıyla suçladı. Seren Serengil sosyal medyada ‘#kocamadokunma’ etiketini paylaştıktan sonra ise tartışmalar iyice alevlenmeye başladı. Ardından Hürriyet gazetesinde yazılar yazan Gülben Ergen’e yazar arkadaşları destek çıktı ve tartışma bu 3’lüden çıkarak medya grupları arasında bir gerilime yol açtı.

‘Duymayan Kalmasın’ programında yaptığı yayınlar sebebiyle Gülben Ergen, Seren Serengil hakkında suç duyurusunda bulundu ve mahkemeden tedbir kararı aldırdı. Bu tedbir kararına rağmen, sosyal medyadan ve televizyondan Gülben Ergen’in aleyhinde yorumlar yapan Seren Serengil, 3 gün ‘zorlama hapis cezası’na çarptırıldı. 2 Şubat günü hapse giren Seren Serengil, 3 günün ardından cezaevinden ayrıldı. Bu karmaşık olaylar durulmuşken Seren Serengil yeni bir olayla gündeme geldi.

3 gün hapis yatan Seren Serengil aynı cezayı çekmesi için Esra Balamir ve Murat Övüç hakkında mahkemeye başvurdu. Serengil, programlarında kendisi hakkında yorum yapan ikili için tedbir kararı alınmasını yani 3 – 10 gün arası hapis cezasına çarptırılmalarını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir