Seren Serengil – Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor

Sanatçı Seren Serengil 6 Nisan 1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sanatçı babası Öztürk Serengil’in kızı olarak dünyaya gelen sanatçı henüz 6 yaşında iken 1977 yılında Sarhoş isimli filmde çocuk rolünde babası ile birlikte oynamıştır. Aynı yıl içerisinde yine babası ile birlikte Gar Gazinosunda sahne almıştır. Profesyonel olarak sahne kariyerine ise 16 yaşında Fahrettin Arslan tarafından görevlendirilerek maksim Kumarhanesinde başlamıştır. Bu sahnede yer alan en genç assolist olarak bilinmektedir. Ardından profesyonel oyunculuğa başlayan sanatçı Başka Olur Ağaların Düğünü ve Alev Gibi Bir Kız isimli filmleri ile başlamıştır.
Bu dönemin ardından albüm çalışmalarına başlayan sanatçı 1991 yılında Ayrıldık isimli albüm ile müzik dünyasında yerini almıştır. Albümde yer alan Bana her şey seni hatırlatıyor isimli şarkısı ile çıkış yakalamıştır. Seren Serengil – Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor başarıyı yakalamış ve sanatçı müzik dünyasında çıkış yakalamayı başarmıştır. Müzik dünyasına başarılı bir şekilde giriş yapan sanatçı daha sonra Alıştım Sana Birtanem, Bana Yasak, bu Gecenin Hatırına, Dost Bile Kalamadık, Ben Adamı Ayrılırken Tanırım adlı albümleri ile devam etmiştir. Bu albümler içerisinde en popüler olanı ise Bu Gecenin Hatırına albümü olarak gösterilmiştir.
Albüm çalışmaları yanı sıra birçok filmde de rol alan sanatçı ayrıca televizyon programlarında da sunuculuk yapmıştır. Yasak sokaklar, Belalım Benim, Şükran Büfe ve Şaşkın Assolist isimli filmlerde rol alan sanatçı TGRT de Seren Serengil Show ve Show Tv de Seren Serengil ile Evlenir misin adlı programları sunmuştur. Bunların dışında Bu Gecenin Hatırına Show, Yeniden Başlayalım, Uçankuş, Yalnızlar Kulübü, Kim Ne Derse Desin ve Duymayan Kalmasın isimli televizyon programlarında da sunuculuk yapmıştır.


Seren Serengil – Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir