Seray Sever – Yeni Bir Karar

Tam adı Nimet Seray Sever olan sanatçı 27 Şubat 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatına İstanbul’da başlayan ve İstanbul’da tamamlayan sanatçı Lise eğitimini Doğuş kolejinde tamamlamıştır. Ardından Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi bölümünü kazanmıştır. Bu bölümü başarı ile tamamlayan sanatçı eğitim hayatını tamamlamıştır. Eğitim hayatı sürecinde sanatçı Tübitak Matematik Ödüllerinde derece almıştır. 1990 yılında TRT de yayınlanan Popstar yarışmasında sunuculuğu ile başlayan sahne kariyerine birçok başarılı performans sığdırmayı başarmıştır.
Sunuculuğa Sabah Şekerleri ve ATV de Pazar programları ile devam eden sanatçı 1998 yılında Seç Bakalım ve 1999 yılında Şans Kapıyı Çalınca adlı programları da sunmuştur. Bu dönemde tavla ve Hovarda isimli video klipler de rol alan sanatçı Güldüren Cazibe ve Köstebek adlı televizyon dizilerinde de rol almıştır. Başarılı performansı ile birlikte bu alana ağırlık veren sanatçı daha sonra Dadı, Evdeki hesap, Kumkapı Olayı, Ev Hali dizilerinde de çeşitli roller alarak performansını sergilemiştir. Sunuculuk hayatına Aşk olsun ve Kripton adlı programlar ile devam eden sanatçı O Şimdi Asker adlı sinema filminde de rol alarak çalışmalarına devam etmiştir. Bu dönemde müzik ile ilgisini artıran sanatçı albüm çalışmalarında da bulunmuştur. Seyhan Müzik ile çalışmalarını sürdüren sanatçı 2006 yılında Yeni Bir Karar albümünü çıkarmıştır. Seray Sever – Yeni Bir Karar adlı albüm ile birlikte sanat dünyasının yeni bir penceresini de açmıştır. Bu albümde yer alan İçim Yanıyor ve Yeni Bir Karar şarkılarına video klip çekmiştir.
Başarılı sanat hayatına 1990 yıllarında başlayan sanatçı hala devam etmektedir. 2008 yılında Zodyak prodüksiyon şirketini kuran sanatçı Tekin Acar ortaklığı ile kozmetik üreticisi Kiehl’s markasının Türkiye’ye gelmesini sağlamıştır.


Seray Sever – Yeni Bir Karar mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir