Serap Acar – Toka

Sanatçı Serap Acar 8 Mayıs 1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını İstanbul’da tamamlayan sanatçı Bahçelievler Ortaokulu ve Bahçelievler Lisesini bitirmiştir. Bu dönemde bir cast ajansı tarafından keşfedilen sanatçı Serap Acar, Maksim Gazinosu’nun emektar tamburisi olan sanatçı Nuri Benli’den yaklaşık bir yıl kadar Türk Sanat Müziği derleri almıştır. Çeşitli mekanlar da sahne almaya başlayan sanatçı İstanbul’da çeşitli ordu evlerinde de çalışarak hayatına devam etmiştir.
Uzun süre albüm çalışmaları sonucu ilk albümünü çıkaran sanatçı bu albümü ile adını duyurmaya başlamış ve Ebru Gündeş’e benzerliği ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu albüm ile birlikte çalıştığı Neşe Müzik’ten ayrılan sanatçı albüm çalışmalarına Elenor Müzik ile devam etmiştir. İkinci albümü Yeniden 1999 yılında bu müzik şirketi tarafından çıkarılmıştır. Bu dönemde 17 Ağustos 1999 depremi sonucu promosyon çalışması yapamayan sanatçı bu albümde de beklediğini bulamamış ve müziğe 10 yıl ara vermiştir. Daha sonra tekrar müzik çalışmalarına başlayan sanatçı Elenor Müzik ile çalışmalarına devam etmiştir. Elenor müzik etiketi ile pop müzik tarzında üç parçalık bir single yayınlayan sanatçı tekrar müzik dünyasına giriş yapmıştır. Ardından 2012 yılında Toka isimli bir albüm yayınlamıştır. Bu albüm ile başarıyı yakalayan sanatçı albüm ile aynı ismi taşıyan Toka isimli şarkıya klip çekmiştir. Serap Acar – Toka şarkısı ile tüm müzik kanalları ve radyolarda çalınmış adını tüm ülkeye duyurmayı başarmıştır.
İlk klibinde yer alan şarkının söz ve müziği Burak Öksüzoğlu’na aittir. Klip yönetmenliğini ise Suat Aydoğan üstlenmiştir. Başarılı bir çıkış yakalayan sanatçının bine yakın TSM eseri repertuarında bulunmaktadır. 1996 yılında başlayan sanat hayatına devam eden sanatçı Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde yaklaşık bir yıl kadar tiyatro eğitimi de almıştır.


Serap Acar – Toka mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir