Semra Türel Yüreğimde Bir Şey Var

23 Mart 1960 yılında dünyaya gelen sanatçı genç yaşlarda sinema ile buluşan isimler arasında yer almaktadır. Birçok önemli Yeşilçam filmlerinde önemli rollerde yer alan sanatçı sinemanın beraberinde müzik hayatında da önemli çalışmaları yer almaktadır. Toplamda sanatçının 7 sinema filminde rol almış olduğu bilinmektedir. Sinema ile uğraşırken sanatçının seslendirmiş olduğu şarkılar ise kısa bir süre içerisinde meşhur olmasına yardımcı olmuştur. Sesinin kalitesi ile beraber dinleyenleri mest ettiği bilinmektedir. Sanatçının müzik alanında tam bir albümü bulunmamaktadır. Semra türel Yüreğimde Bir Şey Var şarkısı ile beraber hafızalarda yer edinmiş bir isim olarak bilinmektedir.
Semra Türel’in rol almış olduğu filmler ise usta isimlerin ve kadroların yer aldığı yapıtlar olarak yer almaktadır. Ünlü sanatçının yer almış olduğu sinema eserlerinden bazıları ise şunlardır;
Bekçiler Kralı
İstanbul
Ben Topraktan Bir Canım
Ölmeyen Arkadaşlık
Kaçak Şarkıcı
Suskun Duvarlar
Kader Böyle Yazdı gibi sinema filmlerinde rol almıştır.
Semra Türel Yüreğimde Bir Şey Var şarkısı sayesinde kazanmış olduğu başarı sayesinde uzun yıllar dinlenmiş ve filmlerde rol almıştır. Müzik hayatının başlangıcı ise aile destekli olarak yer almaktadır. Aslen Konyalı olan sanatçı İstanbul’da büyümüştür. Sanat eğitimini ailesinden almasının beraberinde çeşitli kurslarda da eğitim almış bir isimdir. Sinema alanında vermiş olduğu eserlerin yanı sıra önemli bir radyo sanatçı olarak ta karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde ise çeşitli önemli sanatçıların müzikallerinde ve son olarak ise 7 Kocalı Hürmüz müzikalinde önemli sanatçı Müjdat Gezen ve Nükhet Duru gibi isimler ile çalışmıştır. Uzun bir dönem yurt dışında kalan sanatçı 2013 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak Mersin’e yerleşmiştir. İlerleyen zaman içerisinde ise yeni projeleri ile karşımıza çıkması beklenmekte olan bir durumdur.


Semra Türel Yüreğimde Bir Şey Var mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir