Seher Dilovan – Vur Ellere Oynasın

Sanatçı Seher Dilovan 4 Mart 1971 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. İki kızı kardeş olan Seher Dilovan aslen Alevi ve Kürt kökenli olarak bilinir. Sanatçının gerçek adı ise Dilovan Açıkgöz’dür. Müzik hayatına çocuk yaşta başlayan Seher Dilovan 11 yaşında iken bir sene süreyle Ankara Devlet Konservatuarın da bale eğitimi almaya başlar ve maddi imkansızlıklar dolayısıyla baleyi bırakmak zorunda kalır. Hemen ardında 15 yaşında girdiği sınavlarda başarı göstererek Ankara radyosunda profesyonel olarak müzik hayatına başlamış bulunur
Ankara Radyosu Gençlik Korosunda belirli bir süre stajyerlik yaparak yer alır. Üniversite’yi yaşadığı şehir olan Ankara’da devam eden Seher Dilovan Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde tahsilini tamamlar. Aynı zamanda Kemal Burkay Hak-Per ‘in genel başkanı ve Seher Dilovan’ın dayısıdır. Seher Dilovan –Vur Ellere Oynasın adlı albümüyle büyük beğeni kazanmış ve satış yapmıştır. Sanatçı Seher Dilovan yakalamış olduğu çıkışın ardından 1995 yılında Seher Yeli, 1996 yılında Sabret Gönlüm, 1997 yılında Türkülerle Yeniden, 2002 yılında Seni Bulana Kadar, 2005 yılında Cemre, 2008 yılında Yıkılası Karlı Dağlar, 2011 yılında Gülümse, 2014 yılında Seher Vakti ve son olarak 2017 yılında ise Seyyah albümü ile her geçen yıl yenilerini katmaya devam etmiştir. Birçok beste ve şarkısıyla hayranlarına sürekli yeni albümler sunmaktadır.
Sanatçı bir röportajında başarısını istikrar ve meslek aşkına bağladığını bildirmiştir. Seher Dilovan sanatçı kişiliğinin yanı sıra ticaret ile uğraşmakta ve İsviçre’nin başkenti olan Cenevre’de bir restoran işletmektedir. Başarılı sanatçı müzik çalışmalarının yanı sıra ülkenin birçok noktasında vermiş olduğu konserler ile birlikte sevenleri ile buluşmaktadır. Evli olan sanatçının bu evliliğinden2002 doğumlu bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir.


Seher Dilovan – Vur Ellere Oynasın mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir