Sefa Topsakal – Doktor

Sanatçı Sefa Topsakal 17 Eylül 1990 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlar da sanat ile ilgisi olan sanatçının çocukluğu yine Trabzon içerisinde geçmiştir. İlköğretim eğitimini Profesör İhsan Koz İlköğretim Okulu’nda tamamlayan sanatçı ardından Trabzon Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde eğitimine devam etmiştir. Müziğe büyük ilgi duyan sanatçı lise eğitimini başarılı bir şekilde bitirmesi ile beraber kazanmış olduğu Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Müzik öğretmenliği bölümünde eğitim hayatına devam etmiştir.
Sanatçı Sefa Topsakal üniversite yıllarında eğitimini tamamlarken aynı zaman da müzik çalışmalarında da bulunmuştur. Bu yıllar içerisinde seslendirmiş olduğu Doktor adlı şarkısını video paylaşım sitelerinde yayınlayan sanatçı birçok müzik sever tarafından dinlenmesi ile birlikte müzik şirketlerinin de dikkatini çekmiştir. Bu yıllar içerisinde DMC Müzik şirketi ile anlaşan sanatçı 2011 yılında ilk albümü Doktor ile müzik piyasasına giriş yapmıştır. Sefa Topsakal – Doktor albümü, şarkısı gibi büyük bir ilgi ile karşılaşmış ve sanatçı adını ülke genelinde duyurmayı başarmıştır. Başarısının ardından birçok konser ile birlikte sahne almaya başlayan sanatçı sevenleri ile de bir araya gelmiştir. Yakalamış olduğu başarı ile birlikte sanatçı 2012 yılında ikinci albümü olan Yalnızlık Korkusu adı ile sevenlerinin huzuruna sunulmuştur. Bu albümü ile birlikte bir süre ara veren sanatçı albüm çalışmalarına tekrar başlaması ile birlikte 20145 yılında üçüncü albümü Dipsiz Kuyu ile birlikte piyasaya sürülmüştür.
Sanatçının ağabeyi Selim Topsakal da aranjörlük yapması ile birlikte yakalamış olduğu başarının tesadüf olmadığı ve sanatçı ruhlu bir aileden geldiği bilinmektedir. Sanatçı Sefa Topsakal ilk albümü ile çıkış yakalamasında yardımcı olan Doğan Müzik Şirketi ile birlikte günümüzde sanat kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir