Seden Gürel – Bir Yudum Sevgi

Gerçek adıyla Nadire Seden Gürel olarak bilinen sanatçı 12 Eylül 1965 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. Eğitimine İstanbul’da bulunan Bahariye ilkokulunda başlayan sanatçı orta ve lise eğitimini Kadıköy Maarif Kolejin ve Anadolu Lisesi’nde devam edip mezun olmuştur. Üniversite eğitimi için yine İstanbul’u tercih ederek İstanbul teknik üniversitesi fakültesi mimarlık bölümünde okumaya devam etmiştir. Seden gürelin ilk olarak stüdyo deneyimi 14 yaşında iken yaşamıştır. Üniversite yıllarında mimarlık okurken bir müzik grubu kurmaya karar vermiş sanatçı, arkadaşı olan Sevingül bahadır ile Onlar grubunu kurmuştur.
Seden Gürel’in grubu ile klips topluluğu birleşerek Halley şarkısı ile Eurovision Şarkı yarışması Türkiye finaline katılıp birinci olup ülkemizi temsil etme şansı bulmuşlardır. 1989 yılında müzisyen olan Aykut Gürel ile tanısan Seden Gürel mutlu bir evliliğe adım atmışlardır. Çiftin bir süre sonra İrem adında bir kız evlatları dünyaya geldi. Sanatçı Seden gürel ve eşi Aykut gürel kızlarının ismini verip bir müzik şirketi kurma kararı aldılar karar sonucu İrem Records Müzik şirketi kurulmuş oldu. Seden Gürel – Bir Yudum Sevgi adlı ilk solo albümü ile dinleyiciler tarafından büyük hayranlık uyandırmıştır. Bu albümün yani sıra diğer albümlerinide şöyle sıralayabiliriz 1994 yılında aklımı çelme, 1996 yılında muhtemelen, 2002 yılında hesaplaşma, 2004 yılında bir kadın şarkı söylüyor, 2005 yılında Maia Keremcem ile seslendirmiştir ve son olarak 2008 yılında bir nefes albümü vardır.
Seden Gürel ve Aykut Gürel 2012 yılında boşanma kararı almıştır. Mahkeme sonrası Seden Gürel kızlık soyadına almak istemiştir. Gürel olan soyadı Kutlubay olarak değişmiştir. Boşanmanın iki yıl ardından Seden Kutlubay 2014 Temmuz ayında Macit Koçer’le ikinci evliliğini yapmış bulunmaktadır.


Seden Gürel – Bir Yudum Sevgi mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir