Şebnem Paker – DinleSanatçı Şebnem Paker 1977 yılında İstanbul’ dünyaya gözlerini gelmiştir. Küçük yaşlarda bu yana müzik ve sanat ile ilgilenmeye başlayan sanatçı bir süre bale eğitimi almış ve ortaokul dönemlerinde gitar çalmaya başlamıştır. Eğitimine İstanbul’da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Gitar bölümünden başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Sonrasında müzik eğitimine devam etmek isteyen sanatçı sınava girerek 1996 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Şan Bölümü bölümünü kazanmış olup müzik eğitimine devam etmiştir.
Şebnem Paker 1996 yılında Türkiye’yi temsil etmek için Eurovision Şarkı Yarışmasına katılmıştır. Sanatçı yarışmada Beşinci Mevsim isimli şarkıyı seslendirerek on ikinci olarak tamamlamıştır. Sanatçı bir yandan da albüm çalışmalarına başlamıştır. Şebnem Paker – Dinle adlı ilk albümünü 1997 Yılında piyasaya sürmüş ve büyük bir çıkış yakalamıştır. Sanatçı tekrardan 1997 yılında Eurovision Şarkı Yarışmasına katılmıştır. Yarışmada Dinle adlı şarkıyı seslendirerek Türkiye’nin o güne kadar en iyi sonucunu elde ederek üçüncü olmuştur. Sanatçı Şebnem Paker’in yarışmaya tekrar katılmak ve yarışmada daha iyi sonuçlar elde etmek gibi düşüncesinin olduğunu açıklamıştır. Fakat 1998 tarihinde TRT’nin düzenlemiş olduğu ulusal finalde yarışmasında yarışmış ve Çal adlı şarkıyı seslendirmiştir. Ulusal final yarışmasında Çal adlı şarkıyla istediği sonuca ulaşamamış ve Türkiye’yi temsil etme hakkını elde edememiştir. Ayrıca Şebnem Paker 2000 yılında okumuş olduğu okul olan Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Şan Bölümünden başarılı bir şekilde mezun olmuştur.
Ses sanatçılığının yanı sıra müzik öğretmenliği de yapmıştır. Sanatçı Şebnem Paker ve Selçuk Paker aşk evliliği yaparak hayatlarını birleştirmiştir. Şebnem Paker farklı şehirlerde pek çok konser vererek sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir. Sanatçı günümüzde sanat kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir