Sanat Camiasında Yıldız Tilbe Gerginliği

Türk Sanat dünyasının önde gelen isimlerinden Yıldız Tilbe‘nin piyasaya yeni çıkan albümünde sanatçılar arası gerginlik yaşandı. Yıldızlı Şarkılar isimli albümde toplam 39 farklı sanatçının yer alması sonucu, sanatçılar arasında hangi şarkıyı okuyacaklarına dair çeşitli polemikler meydana geldi. Ajda Pekkan, Niran Ünsal ve Hande Yener gibi isimlerin aynı şarkıyı okuması istemesi sonucu yaşanan olay sonrası, sanat camiasında sular durulmayacak gibi.

Yıldız Tilbe‘nin uzun zamandır beklenen albümü nihayat piyasaya çıktı. Yıldızlı Şarkılar adını taşıyan ve toplamda 39 sanatçının Yıldız Tilbe’ye ait eserleri seslendirdiği albüm adeta tüm sanat camiasını bir araya getirdi. Elbette kavgaların eksik olmadığı magazin dünyasında, bu kadar ünlü de bir arada olunca da yeni tartışmalar meydana geldi. Tarkan’ın yorumuyla bilinen ve sözleri Yıldız Tilbe‘ye ait olan Kış Güneşi şarkısını seslendirmek için sanatçılar adeta birbiriyle yarıştı. Türk Sanat camiasının üç ünlü ismi olan Ajda Pekkan, Niran Ünsal ve Hande Yener bu şarkıyı yorumlamak isteyince, sanatçılar arasında adeta savaş başladı. Ajda Pekkan projede yer almaktan vazgeçince çözüm olarak Niran Ünsal ve Hande Yener için 2 farklı Kış Güneşi parçası albüme konuldu.

Öte yandan kavgalar ve polemikler bununla da sınırlı kalmadı. Yıllardır Hande Yener ile küs olan Demet Akalın normalde yer alacağı 1. albümde Hande Yener’in de olduğunu öğrenince yer almaktan vazgeçti. 2 CD’den oluşan albümün 2 Cdsinde yer aldı. Üstelik albümle ilgili yaşanan sıkıntılar yalnızca bunlar da değil. Albümün kapak tasarımında her sanatçının adı yazarken, bazı sanatçılar ”Neden onun adı büyük yazılmış da benim adım küçük yazılmış ?” şeklinde sitemlerde bulununca, albümün yapımcılığını üstlenen Cafer Özdemir albümün kapak tasarımını tam 11 kez yeniden yaptırdı.


Sanat Camiasında Yıldız Tilbe Gerginliği mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir