Şahsenem– Her Şey Boş Şu Yalancı Dünyada

Gerçek adı Shohsanam Qilicheva olan sanatçı Şahsenem 2 Ekim 1968 yılında Özbekistan’da dünyaya gelmiştir. Kalabalık bir ailesi olan sanatçı Şahsenem sekiz kardeşi bulunmaktadır. Bunların üçü erkek beşi ise kızdır. Babası marangozluk ile uğraşırken annesi ise ana okul öğretmenidir. Çok zengin olmayan bir ailede büyüyen Şahsenem küçük yaşlarda arkadaşları gibi oyun oynamak yerine ailesinin bütçesine katkıda bulunmak için babasının çalıştığı marangozhanede boş zamanlarında çalışırdı. Küçük yaşlarda müziğe merak sarmıştır. Müzik eğitimine 16 yaşlarında Özbekistan’ın ünlü müzik öğretmenlerinden şan ve müzik dersleri alarak başlamıştır. Aynı zamanda 16 yaşından itibaren profesyonel olarak sahne almaya başladı ve ülkesinde ismini duyurup tanınmaya başlamıştır.
Üniversite sınavına giren sanatçı El Harezmi Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştır. Üniversitenden başarılı bir şekilde mezun olmayı başarmıştır. Şahsenem Özbekistan sanat müziğini öğrenmek için Alla Bergen ve Rüsmet Yusupov’dan eğitimler almıştır. Aile üyelerinden kardeşleri Halk müziğine merak salıp ilgilenirken Şahsenem pop müziği tercih etmiştir. Bu durum ister istemez Şahsenem’de halk müziği ile pop müziğinin iç içe girmesine yol açmıştır. Sanatçı Şahsenem 1991 yılında Özbekistan’da Batır Zakirov adını düzenlenen bir yarışmaya katılarak birinci olmayı başarmıştır. Sanatçı ardından Asya’nın sesi adlı ses yarışmana katılmıştır. Albüm çalışmalarına başlayan sanatçı ilk albümü olan Seyyah adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Albümler çıkarmaya devam eden sanatçı 2000 yılında Efsane Aşk, 2006 yılında Kısasa kısas adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Şahsenem – Her Şey Boş Şu Yalancı Dünyada aldı albümünü piyasaya sürmüştür.
Albümünün ardından konserlerine devam eden sanatçı sevenleri ile buluşmaya da devam etmiştir. Ayrıcı sanatçı Şahsenem Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Sanatçı günümüzde sanat yaşantısına başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Şahsenem– Her Şey Boş Şu Yalancı Dünyada mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir