Sagopa Kajmer’in Şarkıları Yıllara Meydan Okuyor

Rap denildiği zaman akla Ceza ile birlikte ilk akla gelen isim kuşkusuz ki Sagopa Kajmer. Öyle ki Sago’nun şarkıları yıllar geçse de dillerden düşmüyor. Youtube’da Sagopa’ya ait tüm şarkıların izlenme sayısı her gün artıyor. Her gün onlarca yeni yorum geliyor. Ceza ve Sagopa Kajmer tarafından çıkarılan “Neyim Var ki” şarkısı bundan tam 11 yıl önce 2006 yılında Youtube’a yüklenmişti. Aradan geçen yıllara meydan okuyan şarkı için yorumlarda insanlar yoklama alıyor. 2017 yılı için alınan yoklamada 659 kişi beğeni yollayarak burada olduğunu gösterdi.

Bilindiği üzere Ceza ve Sagopa Kajmer bu şarkıdan sonra yaşadıkları kavga nedeniyle ayrılmış ve rapte iki ayrı kutup olmuşlardı. Rap müziği zirveye çıkaran ikilinin ayrılması bir çok kişiyi üzmüştü. Aradan yıllar geçse de, Ceza ve Sago’nun barışmasını isteyen çok kişi var. Youtube yorumlarında da bunu net olarak görebiliyoruz.

Sagopa’nın tek Ceza ile düet yaptığı Neyim Var ki şarkı değil, diğer şarkıları da yıllara meydan okuyor. Özellikle Vasiyet, Biz Dizi İz, Merhametine Dön, Düşersem Yanarım en unutulmayan şarkıları arasında yer alıyor. Özellikle “Düşürsem Yanarım” şarkısı 2009 yılında ilk çıktığından bu yana büyük ses getirmiş ve getirmeye devam etmektedir. Sagopa Kajmer kendi yazdığı rap şarkısında, kıyamet gününü ve sıraat köprüsünü anlatmaktadır. Bir çok TV programında konuşulan şarkı özellikle muhafazakar kesim tarafından da takdir edilmiştir.

Düşürsem Yanarım Şarkısı İçin Görüşler

Wikipedia’da yer alan biyografisi ışığında, tanımayanlar için kısaca Sagopa Kajmer kimdir?

Yunus Özyavuz veya bilinen adıyla Sagopa Kajmer (d. 17 Ağustos 1978, Samsun) Türk rap müzisyeni, müzik yapımcısı, DJ ve piyanist. 17 Ağustos 1978’de Samsun’da doğdu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Samsun’da tamamladı. Daha sonra Samsun’da yerel bir radyoda DJ’lik yaparak işe başladı. Üniversite okumak için İstanbul’a geldi ve Fars Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirerek mezun oldu.

1999’da Kuvvetmira adlı rap grubunu kurdu ve grupta Silahsız Kuvvet adıyla yer aldı. İlk Türk rap albümü Yeraltı Operasyonu’nda yer aldı. Silahsız Kuvvet mahlası ile 5 albüm çıkardıktan sonra 2002’de Sagopa Kajmer mahlasını kullanmaya başladı ve Sagopa Kajmer isimli bir albüm çıkardı. 2004’te Bir Pesimistin Gözyaşları’nı piyasaya sürdü. G.O.R.A. filminin müziklerini yaptı. 2005’te Romantizma albümünü çıkardı. 11 Ağustos 2005’te kendi plak şirketi Melankolia Müzik’i kurdu. 2006’da Melankolia Müzik etiketiyle Kafile isimli bir derleme albüm yayımladı.

1 Ağustos 2006’da kendisi gibi rap sanatçısı olan Kolera ile evlendi. 2007’de Kolera ile İkimizi Anlatan Bir Şey isimli bir düet albümü yayımladı. 2008’de Kötü İnsanları Tanıma Senesi adlı bir solo albüm yayımladı. 2009’da Şarkı Koleksiyoncusu isimli bir albüm çıkardı. 2010’da Kolera ile 2. düet albümü Bendeki Sen’i piyasaya sürdü. 2011’de Saydam Odalar’ı piyasaya sürdü. 2013’te Kalp Hastası isimli bir albüm çıkardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir