Safiye Soyman – Aşk Olsun Sana

Sanatçı Safiye Soyman 3 Mart 1961 yılında Bolu iline bağlı Akpınar mahallesinde dünyaya gelmiştir. Henüz 13 yaşında iken görücü usulü evlenen sanatçının evliliğinin ilk yılları güzel geçse de daha sonra eşinin kumar alışkanlıkları sebebiyle ilişki sallantıya girmiştir. Evliliği ile birlikte eğitimine de devam eden sanatçı hazırlandığı ortaokul sınavları ile birlikte ortaokulu bitirmiştir. Aynı dönemde daktilo dersleri ile de eğitimine devam etmiştir. Daha sonra lise bitirme sınavları ile eğitimine devameden sanatçı lise eğitimini tamamlaması ile birlikte iş bulma sınavlarına girerek İmar İskan Bakanlığı’nda genel müdür sekreteri olarak işe başlamıştır.
Lise eğitimini tamamlamasının ardından müzik dersleri de almaya başlayan sanatçı radyo sınavlarına girerek kazanmayı başarmıştır. 6 yıl Ankara Devlet Klasik Müziği Korosunda çalışan sanatçı Fahrettin Aslan ile tanışmıştır. Bu süreç içerisinde albüm çalışmalarına da başlayan sanatçı 1980 yılında Aşk olsun Sana adlı ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Safiye Soyman – Aşk Olsun Sana adlı albümü ile birçok başarılı çalışmaların ilk adımı olarak yer almaktadır. Bir sonraki albümü Hesabım Var 1990 yılında sevenleri ile buluşmuştur. Bu yılların ardından başarıları ile müzik dünyasında hızla yükselen sanatçı memuriyetinden istifa ederek tamamen müzik ile ilgilenmeye başlamıştır. Fahrettin Aslan eşliğinde Maksim’de sahne almaya başlayan sanatçı büyük ilgi görmüştür. Sahne almaya başladığında sanatçı 35 yaşındadır.
Sanatçı Safiye Soyman ilk evliliğinden Ümran adında bir kızı ve Harun adında bir oğlu olmuştur. Daha sonra 1985 yılında ilk eşinden boşanan sanatçı uzun süre hayatına yalnız devam etmiştir. 1999 yılında ünlü iş adamı Faik Öztürk ile tanışan sanatçı hayatını ünlü iş adamı ile birlikte sürdürmektedir. Müzik hayatında en son 2016 yılında Bir Yorum da Benden adı ile piyasaya sürmüştür.


Safiye Soyman – Aşk Olsun Sana mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir