Rojin –Ya Hep Ya Hiç

Sanatçı Rojin Ülker 1980 yılında Adana’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi Suriye kürdü olan sanatçının babası ise Mardinli Kürt bir babadır. Küçük yaşlarda müziğe ilgisi başlamıştır. Beş çocuklu bir ailenin ortanca çocuğudur. Lise eğitiminin son senesinde iken bir karar alıp Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Tiyatro bölümüne girmiş fakat bölgenin belediye başkanı değişince okul kapatılmıştır. Ardından sanatçı Rojin Ülker kayıt olduğu Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümüne kayıt olmuş ve Şan Bölümüne geçmeye karar vermiştir. Sonrasında ise Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde sözleşmeli olarak çalışma hayatına başlamıştır.
Albüm çalışmalarına başlayan sanatçı Rojin 2000 yılında ilk albümünü yapmıştır. Rojin – Ya Hep Ya Hiç adlı ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Albümü ilgi görüp beğenilen sanatçı pek çok yerde sahne ve sevenleri ile bir araya gelmiştir. Ayrıca tiyatro ile uğraşmasından mütevellit olarak filmlerden de teklif almıştır. İlk filmi olan Dava adlı filmde 2001 yılında oynayarak başarılı bir şekilde boy göstermiştir. Sanatçı 2005 yılında Sızı adlı ikinci albümünü piyasaya sürmüştür. 2009 yılında Show TV de yayınlanmış olan Koralar Çarpışıyor adlı bir yarışmaya katılmış ve finale kadar yükselmiştir. Sanatçı yine pek çok yerde konserler vermeye devam etmiştir. Diğer albümleri ise 2008 yılında Dövme, 2011 yılında Gitti Gitti ve 2015 yılında Yeniden adlı albümlerini sevenleri ile paylaşmıştır.
Pek çok konser veren sanatçı elde edilen fon ile yardım sever kişiliğini göstererek 1999 yılında Marmara ve 2011 yılında ise Van depremzedelerinin ihtiyaçlarını bir nebzede olsa sarmak için yardımda bulunmuştur. Rojin Ülker Kobane’deki savaş yüzünden mağdur olan insanlar ve göçmenlere yardımda bulunmuştur. Sanatçı günümüzde sanat kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Rojin –Ya Hep Ya Hiç mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir