Rober Hatemo – Sihirli Değnek

25 Aralık 1974 yılında İstanbul’un Kumkapı semtinde dünyaya gelmiştir. Babası kuyumculukla uğraşmaktadır. Ermeni asıllı olmasına rağmen Türk vatandaşıdır. Bir erkek kardeşi olan sanatçı eğitimini özel okullarda tamamladı. Okulun tiyatro kolunda tiyatro ile tanıştı ve tiyatro oyunları oynamaya başladı. Askerlik yaşı geldiğinde 1994 yılında Adana’da askerlik görevini tamamladı.
Müzik piyasasına 1997 yılında ilk albümü olan Esmer ismini verdiği çalışmayla adım atan sanatçı beklenen çıkışı yakalayamamıştır. 1998 yılında ikinci albümünü Sen farklısın ile piyasaya süren sanatçı daha sonra 2001 yılında Azılı bela ve 2003 yılında Aşksız prens isimle iki albüm daha çıkarmıştır. Beklenen çıkışı nihayet 2006 yılında çıkardığı Sihirli değnek isimli albümde yakalayan sanatçı, bu albümden 3 şarkısına da klip çekmiştir. Özellikle Beyaz ve sen ile senden çok var isimli şarkıları radyo ve müzik kanallarında ön plana çıkmıştır. Rober Hatemo ve Sihirli değnek büyük bir hırsın ve vazgeçmemenin eseridir. Daha sonra 2010 yılında Mahrum isimli single albümünü yayınlayan sanatçı 2014 yılında Pabucumun dünyası isimli albümünün ardından 2017 yılında yeniden Giden candan gidiyor isimli single çalışmasını Türk müzik severlerin huzuna sunmuştur. 2014 yılında çıkardığı albümde 4 adet Yıldız Tilbe şarkısına yer vermiştir. 2014 yılından beri Sony müzik ile çalışan Rober Hatemo’nun yeni eserleri sabırsızlıkla beklenmektedir.
Sanatçılığın yanı sıra ticaret ile de uğraşan Rober Hatemo 2013 yılında bir spor salonuna ortak olmuştur. Balıkesir’in Aylvalık ilçesine bağlı Cunda isimli bir adada yazlık alan sanatçı, buranın yanı sıra Etiler’de ki evinde hayatını sürdürmektedir. Müzik hayatına başladığından beri en büyük destekçileri annesi Araksi Hatemo ve teyzesi Rita Tomaki hiç bir sahnede sanatçıyı yalnız bırakmamışlardır.


Rober Hatemo – Sihirli Değnek mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir