Rihanna Yine Kırmızı Halıya Damgasını Vurdu

Tüm dünya da gerek sesiyle gerek sahne şovlarıyla büyük bir üne kavuşmuş olan Barbados’lu güzel sanatçı Rihanna 20 Şubat 1988’de Saint Michael bölgesinde dünyaya gelmiştir. Sanatçının asıl adı Robyn Rihanna Fenty’dir. 2 erkek kardeşe sahip olan Rihanna çocukluğunda babasının kokain bağımlılığı ve sonrasında ailesinin boşanarak yollarnıı ayırması ile büyük sıkıntılar çekmiştir. Amerikalı ünlü müzik yapımcısı Evan Rogers ile tanıştıktan sonra hayatı değişen Rihanna 2005 yılında Amerika’ya taşındı. Grammy ödüllü başarılı şarkıcı birçok albüm çıkartıp ününü dünyaya duyurmuştur. Son dönemlerde Ocean’s Eight, Valerian Ve Bin Gezi İmparatorluğu, Evim, Annie gibi birçok filmde rol alıp seslendirme yaptığı projeler olmuştur.

Galaların merakla beklenen davetli olduğu gecelerde Rihanna yine kırmızı halıya damgasını vurdu, Amerika’nın New York eyaletinde gerçekleşen etkinliklerinden biri olan 2018 Met Gala’sına katıldı. Met Gala’sı her yıl Metropolitan Sanat Müzesi’nin Kostüm Enstitüsü için düzenlenen bir galadır. Etkinliğin bu yıl ki teması “Heavenly Bodies:Fashion and the Catholic Imagination” yani Cennetlik Bedenler:Moda ve Katolik Hayal Gücü’ydü. Gala’nın bu yıl ki sunuculuğunu Donatella Versace, Amal Clooney ve Rihanna gerçekleştirdi. Birçok ünlü ismin katıldığı galada akıl almaz tasarımlar yarıştı. Etkinliğe Kim Kardashian, Kylie Jenner, Kendal Jenner, Hailey Baldwin, Bella Hadid, Gigi Hadid, Elon Musk, Amber Heard, Amal Clooney gibi magazin manşetlerinden düşmeyen isimler de katıldı.

Katılımcılar, etkinliğe damga vurmak için birçok ünlü tasarımcı ile anlaştı. 2018 Met Gala’sında dinin sanat üzerindeki etkilerinden esinlenilerek yapılan tasarımlar tercih edildi. Fakat öyle bir isim vardı ki tartışmasız galanın en başarılı tasarımını taşıyordu. Tahmin edebileceğiniz üzere o kişi ünlü şarkıcı Rihanna’dan başkası değildi. Maison Margiela imzalı oldukça göz alıcı bir tasarım kıyafeti ile katılan sanatçının tasarımı Papa’dan esinlenerek yapılan taş detaylı kıyafetini aynı renkler ile parıl parıl parlayan Christian Louboutin ayakkabıları eşlik ediyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir