Reyhan Karaca – Sevdik Sevdalandık

8 Kasım 1970 yılında İstanbul da dünyaya gözlerini açmış olan Reyhan Karaca pop dalında Türkiye de sevilen ve aranan sesleri olmayı başarmış ve müzik yolculuğunda başarıdan başarıya koşmuştur. Müzik hayatına İstanbul Çocuk Korosu ile başlayan ve orada yıldızı fark edilen Karaca eğitim hayatına lise eğitimi ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavlarını kazanarak burada müzik eğitimi hayatını başlatmıştır. Burada aldığı eğitim ardın master yapan Karaca eğitim aldığı üniversitesinde 3 yıl süren öğretim görevliliği yapmıştır. Ayrıca özel bir kolej de ve yine özle bir lisede müzik öğretmenliği yapan Karaca artık müzik adına ve sahada olma kararı aldı ve başarı basamaklarını tek tek tırmanmaya başladı.
Ülkemizde pop müziğinin buğulu seslerinden biri olarak bilinen sanatçı, 1987 yılı itibari ile müzik alanında çalışmalar yapmaya başlamıştır. 1988 yılı itibari ile Melih Kibar ile birlikte Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye elemeleri içinde solist olarak yer aldı. 1990 yılına geldiğimiz zaman Zerrin Özer gibi dev bir isim için vokalistlik enstürmanla eşlik etti ve bu 7 yıl sürdü. 1991 yılına geldiğimiz zaman Can Uğurluel ve İzel ile birlikte İtalya da yapılan Eurovision Şarkı Yarışmasında ülkemizi temsilen katıldılar ve 44 puanla 12. Oldular. İki Dakika isimli bu şarkı ile uzun zaman hafızalarda kalmayı ayrıca başardılar.
1991 yılında katılmış ve 12. olarak yarışmadan ayrılmaları üzerinden albüm tekliflerinin ardı arkası kesilmeyen be bunları değerlendirmeye alan Karaca, Garo Mafyan ile ilk stüdyo albümünü yaptı ve Başlangıç adını verdiği albümü ille Türk pop listelerine adını yazdırmayı başardı. Reyhan Karaca Sevdik Sevdalandık ile hatırlanan bir ses sanatçısı aynı zamanda oyunculukta yapmaktadır.


Reyhan Karaca – Sevdik Sevdalandık mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir