Recep Aktuğ – Alışma Bana

13 Mayıs 1954 yılında İzmir’in Çeşme ilçesinde hayata gözlerini açmıştır. İlk ve ortaokul eğitimini İzmir’de tamamlamıştır. 1973 yılında arkadaşları ile Gelenek ismini verdikleri müzik grubunu kurdular ve ilk profesyonel müzik çalışmasını da yine bu grupla İzmir’de çıktıkları Mogambo isimli gece kulübünde yaptılar. 1974 yılında liseyi bitirdikten sonra Şişli siyasal bilgiler yüksek okulunda okumaya devam etti. Burada Grup Stüdyo isimli grupla çalışmalar yapan sanatçı daha sonra TM Devlet konservatuarına kaydoldu.
Okul hayatından sonra Hürriyet gazetesinin magazin bölümünde çalışmaya başlayan sanatçı yaklaşık iki yılın ardından buradan ayrıldı ve Şat Yapım şirketinde organizasyon bölümünde çalışmaya başladı. Şirketin kapanmasıyla boşta kalan sanatçı birkaç arkadaşı ile beraber Arı Yapım isimli kendi şirketlerini kurmaya karar verirler. Şirket başarılı işlere imza atsa da birliktelikleri uzun sürmez ve sanatçı 1976 yılında Kısa Dalga vokal grubunu kurar. Kısa sürede birçok ünlü isimle çalışmalar yapmışlardır. 1978 yılında Antalya Altın Portakal şarkı yarışmasına iki beste ile aday gösterilen Recep Aktuğ’un yazdığı besteler yarışmada ikincilik ve yedincilik ödülü almıştır. Çıkardığı 3 albümden ilki olan Alışma bana ile halkın huzuruna çıkmıştır. Recep Aktuğ ve Alışma bana ülke genelinde dinlenmiş ve herkesin beğenisini almıştır. Daha sonra sırasıyla Siyah Gül ve Yaşamak isimli iki albüm daha çıkarmıştır.
Albümlerin yanı sıra birçok beste ve şarkı sözü yazmış olan sanatçı bunun dışında reklam, dizi ve sinema filmlerinde de rol almıştır. Kurtlar Vadisi adlı dizide Podoso Cumhuriyeti fahri konsolosu Ender Demiray rolünde sahne alan ve dikkatleri üzerine çeken sanatçı daha sonra Kollama, Aşk-ı memnu, Fetih 1453 ve Çılgın dershane Üniversitede gibi eserlerle de oyuncu olarak halkın karşısına çıkmıştır.


Recep Aktuğ – Alışma Bana mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir