Rana Alagöz – Her Şey Bitmiştir Artık

Rana Alagöz 7 Ocak 1948 doğumlu olup Türkiye’nin gelmiş geçmiş en çok sevilen özellikle yeni jenerasyonlar tarafından ismen hatırlanmasa da şarkıları ile çok iyi tanıdıkları ve eskilerin çok iyi bildiği, dinlemekten çok keyif aldığı, sesi ile herkesin kalbinde kulağın da yer etmeyi başarmış nadide sanatçılarımızdan biridir. Alagöz kardeşlerden bir olarak tanınan sanatçı İstanbul da dünyaya gelmiştir ve yine müzisyen olan babası tarafından tüm kardeşler eğitilerek birer sanatçı olarak o zamanlardan yetişmeye başlamışlardır. Abisi Selçuk Alagöz ve Nilüfer Alagöz ve Ali Alagöz isimli 2 de kardeşi olan Rana Alagöz, abisi Selçuk Alagöz ile müzik yapmaya karar verirler ve müzik alanında uzun ve başarılarla dolacak olan yolculuk böylece başlar.
Abi Selçuk Alagöz 1967 yılında Altın Mikrofon yarışmasına katılmak ister ancak kurallarda ki bazı değişiklikler sebebi ile kendi adına değil ancak Rana Alagöz adına yarışmaya kayıt açtırır. Bu yarışma da 3. olarak iyi bir derece alan kardeşler artık dereceden dereceye koşacaklarını henüz o zamanlarda bilmiyorlardı.
1970 yılında Yunanistan da yapılacak olan Ali Alagöz, Rana Alagöz Ve Selçuk Alagöz olarak 3 kardeş birlikte katılırlar. Atina da düzenlenen bu yarışmada ve daha pek çok yarışmada ülkemizi temsil ettiler. Rana Alagöz orkestralarının davulcusu Taylan Kök ile hayatlarını birleştirdiler. 1970 – 2004 yılları arasında sürekli sahne alan Rana’nın yolu Özdemir Erdoğan ile kesişir ve onunla da sahne almaya başlarlar. Rana Alagöz Her şey Bitmiştir Artık eseri ile yakaladığı çıkışı çok uzun yıllar boyunca devam ettirmiş ve neredeyse her yıla bir plak düşecek şekilde her biri birbirinden özel olan albüm ve plaklar çıkarmıştır.


Rana Alagöz – Her Şey Bitmiştir Artık mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir