Pınar Soykan Poker

1980 yılının 24 nisan ayında Kocaeli Gölcük de dünyaya gelen Pınar Soykan eğitim hayatı da dahil olmak üzere 1999 yılına kadar yaşamını Kocaeli Gölcük sınırların da geçirdi. 17 Ağustos depremi gibi ağır ve acılarla dolu bir trajedinin ardından mesleği olan öğretmenliğe de ara vermek kaydıyla İstanbul’a yerleşmek kararı aldı. Aynı yıl içinde zaman geçirmeden Best Model of Turkey yarışmasına katıldı ve oradan ilk 16 içine girmeyi başardı.
Şan eğitimi almaya başlayarak hayatında yeni bir pencereyi aralayan Pınar Soykan bu alanda da kendini göstermeye ve başarılı bir grafik çizmeye başladı. Şan eğitimi aldığı Fatih Ertür’ün katkıları ile Poker isimli albümünü 2011 yılında piyasaya sürdü ve müzik dünyasında ki başarıları da bu albümün ardından gelmeye başladı. Albüm oldukça ilgi ve beğeni topladı ve Soykan bu işi ciddiye aldığını ve devam edeceğini gösteren ve ikinci albümü olarak hayatında yer edecek olan 2014 yılına tekabül eden ve fantezi türünde raflarda yerini alan Buğulu Gözler isimli ikinci albümünü yaptı. Bu ikinci albümü olan Buğulu Gözler’i Doğan Music Company etiketini kullanarak çıkardı ve yeni bir başarıya daha imzasını atmış oldu.
2017 yılına geldiğimiz zaman çıkarmış olduğu albüm içinde hatırı sayılır isimlerin ayrıca imzalarını attığı eserlere yer verdi ve albümünde Yıldız Tilbe, Orhan Ölmez gibi değerli sanatçıların desteğini alarak bu albümünde de ayrıca fark yaratmayı başardı. Pınar Soykan Poker isimli albümü ile çıkışı yakalamayı ve başaran ve yoluna kararlı biçimde devam eden sanatçılarımızdan biridir. Aynı zamanda evlidir eşi Orçun Bey ile Soykan Production şirketi sahipleri olup bu sektörde de ayrıca başarılı biçimde yol almaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir