Pınar Aylin Deliler Gibi

Tam adı Fatma Pınar Aylin olan ünlü sanatçı 1972 yılının 12 mayısında İzmir de dünyaya geldi. Türk şarkıcısı, vokal, söz yazarı ve besteci kimlikleri ile ayrı ayrı alanlarda başarılara imzalar atmış ünlü sanatçılarımızdan olan Pınar Aylin üniversiteye kadar olan eğitimini İzmir Türk Koleji bünyesinde tamamlamış ve ardından Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi, İletişim fakültesinde tamamlayan Pınar Aylin mezuniyetinin hemen ardından Kanal Ege’ de yaptığı televizyon proğramı ile kendini keşfettiği gibi aynı zaman da keşfedildi.
İzmir Kanal Ege televizyon proğramı tecrübesinden sonra 1994 yılı içinde İstanbul’a yerleşme kararı alan Aylin müzik dünyasının kapılarını aralamak ve burada da ayrıca yol almak kararı aldı. Kamyonetin arkasında çekmiş olduğu sevimli klibi ile kalplere ve kulaklara yer eden Aylin 10 yıllık müzik hayatına 5 albümü yerleştirdi ve hepsinden de ayrı ayrı beğeni ve övgü toplamayı başardı.
Yalan Rüzgarı adlı ünlü dizinin oyuncularından Micheal Damian bir düet çalışması olacak olan Don’t Mait Me Wait adlı parçada düetine partner arayan bu ünlü sanatçı onca Türk sanatı içinden Pınar Aylin’i seçti ve parçanın Türk ve İngilizce düetlerini birlikte yaptılar. Bununla birlikte başarılarına yenisi eklemeyi ihmal etmeyen Pınar Aylin, Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesinin düzenlediği 1. Bahar şenliklerinde En İyi Kadın Po Sanatçı ödülüne layık görüldü. Müzik yaşamında ki çıkışı Pınar Aylin Deliler Gibi parça ile yakaladı ve ardını getirdi. 2012 yılında Süleyman Bey ile nişanlanan Pınar Aylin 2014 yılında İzmir Alaçatı da dünya evine girdi ve halen evliler. Süleyman Bey ile İkinci evliliğini yapmış olan Pınar Aylin’in ilk eşinden dünyaya getirdiği Maya isimli bir kızı vardır.


Pınar Aylin Deliler Gibi mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir