Pınar Ayhan Var Mısın Söyle

Pınar Ayhan tam ismi ile Pınar Ayhan Karakoç 1972 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. Müzik alanında önemli çalışmalara imza atmış olan sanatçımızın yurt dışında yer alan yarışmalarda elde etmiş olduğu başarı ile Türk Bayrağı’nı birçok kez dalgalandırdığı gözler önündedir. Müzik alanı dışında sanatçının sunuculuk ve program sunduğu bilinmektedir. Müzik alanında yer alan başarıları ise sanatçının Pınar Ayhan Var mısın Söyle şarkısı ile başlamaktadır. Ayhan bu şarkıyı 1996 yılında ses sanatçısı Tüzmen ile katıldığı Eurovision şarkı yarışmasında seslendirdi. Türkiye finalinde bu şarkı ile sanatçı ikinci oldu. Bu şarkının ardından kısa bir süre içerisinde ün kazanmayı sanatçı başardı.
Bunun beraberinde 1997 yılında tekrardan Eurovision şarkı yarışmasının Türkiye finalinde Sen Nerede Ben Orada şarkısı ile ikinciliği elde etti. İkinci seslendirmiş olduğu şarkı ile halkın daha çok dikkatini çekmeyi başaran Ayhan artık tanınan ve bilenen bir isim olarak gündem içerisinde yer alıyordu. Pınar Ayhan Var mısın Söyle şarkısının ardından ikinci olarak seslendirmiş olduğu Sen Nerede Ben Orada şarkısı ile kendini tanıttı.
Eurovision şarkı yarışmasına 3’üncü katılışında ise sahnede sanatçı Grup SOS ile beraber yer aldı. Yorgunum Anla şarkısı ile beraber 2000 yılında sanatçı ve Grup SOS birinci olarak Stockholm’de düzenlenecek yarışmaya gitme şansını elde etti. 13 Mayıs 2000 tarihinde gerçekleşen yarışmada Ayhan ve Grup SOS tam olarak 59 puan ile yarışma içerisinde onuncu sırada kendilerine yer buldu. Bunun ardından birçok müzik çalışmasına devam eden Ayhan’ın son olarak ise TRT okul’da yayınlanan Günlük rehberi adlı programı sunmakta olduğu bilinmektedir. Tatlı sesi ve mimikleri her zaman insanları etkileyen bir kişiliğe sahip olması sanatçının başarılarında ve hafızada kalmasına yardımcı oluyor.


Pınar Ayhan Var Mısın Söyle mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir