Pera – Biri Vardı

Gökhan Mandır, Hakan Ünalan, Kaya Sevinç ve Barış Ceylan ile kurulan grup 2008 yılında dağılması ile birlikte Gökhan Mandır ve Hakan Ünalan yollarına iki kişi devam etmek istemiş ve Grup Pera adı ile yollarına devam etmiştir. Grubun kuruluş yılı 2008 olarak kayıtlara geçmiştir. Alternatif rock ve hardcore yapısı ile yoluna devam eden grup oluşturmuş oldukları besteleri kayıt altına alma kararı almışlardır. Şarkıların söylemleri sebebi ile sorumluluk sahibi organizasyonlarda birçok kez sahne almıştır.
Albüm çalışmaları ile birlikte birçok çalışmalarda da yer alan grup bu süre zarfında birçok müzisyen ile çalışmışlardır. Albüm çalışmaları yaptıkları sıra da Kaya Sevinç ile tanışmışlar ve bu isimle birlikte 2011 yılında albüm kayıtlarını tamamlamışlardır. İlk albümlerine herkesin güzel bir dünya hayal etmesi ile Bir Başka Dünya adını vermişlerdir. İlk albümleri Bir Başka Dünya 2012 yılında müzik marketler de yerini almıştır. Albümün ardından ikinci albüm çalışmalarına ara vermeden başlayan grup 2013 yılında Giz adı ile piyasaya sürmüştür. Bu albümde yer alan Biri Vardı şarkısı o dönem sevilmiş ve büyük beğeni toplamıştır. Pera – Biri Vardı o dönem iyi bir ivme yakalaması ile yerini sağlamlaştırmıştır. Bu sebeple 2016 yılında En Güzel Mevsimim adı ile çıkan albümde yine bu şarkıya yer vermişlerdir.
2008 yılında başlayan müzik dünyasında ki hayatlarına başarılı bir şekilde devam eden grup birçok çalışma ile önemli katkılar sağlamıştır. Özellikle alternatif rock ve hardcore müzik türlerine önemli katkıları olan grubun birçok sahne performansı ile sevenleri ile kavuşmuşlardır. Bunların dışında birçok şehirde vermiş oldukları konserler ile hayranları ile bir araya gelen grup aldıkları sosyal projeleri ile birlikte birçok ödüle de layık görülmüştür.


Pera – Biri Vardı mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir