Parla Şenol Boyacı

Parla Şenol, ülkemizde yer alan en önemli sanatçılar arasındadır. Pek çok yönü ile bilinen bu sanatçı Türk sinemasında pek çok filmde rol almış, tiyatroda sahne almış, reklam, seslendirme işlerinde çalışmış ve aynı zamanda da şarkıcılığı, dizi sanatçılığı ile meşhur olmuş bir kimsedir. Parla Şenol 7 Mayıs 1956 senesinde dünyaya İstanbul’da gelmiştir. 1961 senesinden bu yana da oldukça bilinen bir isim olarak piyasada yer almaktadır. Parla Şenol zaten sanatçı bir ailede yetişmiş bir kimsedir. Babası, dayısı, dayısının kızı müzisyenlik ile uğraşmışlardır. Parla Şenol’un pek çok uğraşmış olduğu sanat dalı da bulunmaktadır. Asıl meşhur olma zamanları ise Parla Şenol Boyacı adlı 45’lik eserini çıktıktan sonra meydana gelmiştir.
Parla Şenol’un genel olarak hayatına bakıldığında insan psikolojisinden anlayan bir kimse olduğunu söyleyebilmek mümkün olacaktır. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir. Aynı zamanda da dokuz yıl bale yapmıştır. Müzik dünyasına girmeden önce pek çok film ve dizide de rol alan Parla Şenol, özellikle oynadığı filmlerin sayesinde de meşhur olmuş diyebilmek mümkündür. Parla Şenol, ilk oynadığı filmi 1961 senesinde çekilen Hancı adlı filmidir. Bunun haricinde Çöpçatan, Benim Küçük Meleğim, Beş Hikaye, Ekmek Parası, Barbut Süleyman, Bahriyeli Ahmet, Bana Annemi Anlat, Erkek Ali gibi pek çok filmde rol alan Parla Şenol Boyacı adlı 45’lik plak ile de ses sanatçılığında da usta bir isim olduğunu piyasada kanıtlamıştır.
45’lik plakları oldukça çeşitlidir. Boyacı adlı plağının tutması ile birlikte ardından Üvey Baba, Zum Zum, Aşk Mavidir, Biri Ben Biri Sen, Babidi Bibidi Bu, İsmail gibi 45’lik plakları da bulunmaktadır. Bu plaklar sayesinde kendisine güveni daha da gelen Parla Şenol’un başarılı bir kariyerinin bulunduğu görülebilir.


Parla Şenol Boyacı mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir