Pamela Spence İstanbul

23 Şubat 1973 doğumlu olarak yer alan Pamela Spence Almanya’da dünyaya geldi. İngiliz bir baba ve Türk bir annenin kızı olarak dünyaya gelen sanatçı anne ve babasının ayrılmasının ardından Türkçe öğrenerek çeşitli televizyon dizilerinde küçük roller ile karşımızda yer aldı. Bunun sonrasında ise vokalistlik merakı ile beraber Türkçe Rock konusunda önemli eserleri ile beraber karşımıza çıkıyor. Öğrenim hayatı ise lise dönemi için Ankara Atatürk Anadolu lisesinde devam etmiştir. Bunun ardından ise Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvar’ında Tiyatro bölümünde okumuştur.
Mezun olmasının ardından Atları da Vururlar müzikalinde yer almıştır. Bir dönem ise Teoman’ın vokalistliğini üstlenmiştir. İlk albümü ise sanatçının Eğer Dinlersen olarak yer almaktadır. Bunun ardından ikinci albümü ise Şehir Rehberi olarak yer almaktadır. Pamela Spence İstanbul şarkısı ile beraber kısa bir süre içerisinde ün kazanarak şarkının büyük bir kitlenin dillerinde dolanmasına yardımcı olmuştur. Bunun ardından ise 2006 yılında sanatçı Cehennet albümünü piyasaya sürmüştür.
Pamela Spence İstanbul şarkısı ile kazanmış olduğu ünün ardından yeni albümleri ile yoluna devam etmiştir. 2010 yılına kadar Türk Rock müzik ile ilgilenen sanatçı 2010 yılının ardından ise elektronik müziğe dönüş yapmıştır. Dördüncü albümü ise sanatçının Stil Zengini olarak yer almaktadır. Oyunculuk anlamında ise şarkıcının birçok önemli başarısı bulunmaktadır. 1997 yılında Ruhsar dizisinde yer almasının ardından son olarak 2015 yılında Acil Aşk Aranıyor dizi ile beraber karşımızda yer almaktadır. Toplamda sanatçının 5 albümü ve beraberinde ise sadece 2 single yer almaktadır. Video klip konusunda da başarısı olan sanatçının 15’i geçkin sayıda video klipleri yer almaktadır. Birçok ünlü sanatçı ile yapmış olduğu düetler arasında Ümit Besen ile Seni Unutmaya Ömrüm Yeter mi düeti ilgilerin en çoğunu çekmeyi başarmıştır.


Pamela Spence İstanbul mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir