Özlem Yüksek – İlk Göz Ağrım

Sanatçı Özlem Yüksek 8 Nisan 1969 yılında Kocaeli’nde dünyaya gözlerini açmıştır. Sanatçı küçük yaşlarda müziği sevmeye başlamıştır. Sanatçı Halk Müziği, Batı Müziği ve Türk Müziği eğitimlerini köklü bir şekilde almıştır. Sanatçı bu eğitimlerden klasik kemençeyi Kamuran Erdoğru’dan, Batı Müziği ve Armoni eğitimini Demirhan Altuğ ve Nami Şenel’den ve Türk Müziği eğitimini ise Necdet Varol’dan almıştır. Müzik konusunda eğitimlerine hız kesmeden devam sanatçı Kudüm derslerini Hurşit Ungay’dan ve Rahmi Sönmezocak ve Erol Sayandan repertuar dersler, almıştır. Eğitimi için İstanbul’u tercih eden Özlem Yüksek İstanbul Teknik Üniversitesi Musikisi Devlet Konservatuarına giden sanatçı eğitimine başlamıştır. Klasik Keman öğrencisi olarak Çalgı eğitimi bölümünde on bir sene müzik eğitimi almıştır.
Üniversite yıllarında TRT Çoksesli Gençlik Korusu sınavlarına girmiş ve sınavları başarılı bir şekilde kazanmıştır. Kazanmış olduğu sınavın ardından üç yıl boyunda burada görev almıştır. Ardından pek çok ünlü ile çalışmaya başlayan sanatçı albümlerinde vokal yapmıştır. Üniversitenin son zamanlarında Barış Manço ile tanışmış ve ünlü sanatçının vokalistliğini yapmaya başlamıştır. Özlem Yüksek Barış Manço yanında dünyanın pek çok yerinde konserler vermeye başlamıştır. Yetenekli bir şekilde kemençe çalan Özlem Yüksek birçok ülkenin dikkatini çekmiştir. Barış Manço’nun destekleri ile albüm çalışmalarına başlamıştır. Özlem Yüksek – İlk Göz Ağrım adlı ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Bu albüm sayesinde çıkış yapmayı başarmıştır.
Çıkış yapmayı başaran sanatçı pek çok yerde konserler vererek sevenleri ile buluşmaya davam etmiştir. Bunların yanı sıra farklı mekanlarda vokal ve solistlik yapmaya devam etmiştir. Evlilik hayatını ise 1991 yılında Müzisyen olan Sergio Satır ile aşk evliliği yaparak birleştirmiştir. Sanatçı Özlem Yüksek günümüzde sanat kariyerine gayet başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Özlem Yüksek – İlk Göz Ağrım mp3 indir



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir