Özlem Tekin – Kime Ne


Sanatçı Özlem Tekin 18 Kasım 1971 yılında Amerika’ya bağlı Kaliforniya da dünyaya gelmiştir. Babasının mesleğinden dolayı uzun süre Amerika Birleşik Devletlerinde yaşamıştır. Eğitim hayatına Türkiye’ye dönmesi ile beraber Fransızca eğitim veren Tevfik Fikret Lisesi’nde devam etmiştir. Lise eğitimi ile birlikte sanatçı piyona dersleri de almıştır. Ardından eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı da eğitimine devam etmiştir. 1992 yılında eğitim hayatını tamamlayan sanatçı aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır.
Sanatçı profesyonel olarak ilk adımlarını Grup Lokomotif ile beraber atmıştır. Bu dönemde Zerrin Özer ve Seyyal Taner adlı şarkıcılara sahnelerinde vokal yapan sanatçı daha sonra Şebnem Ferah ve Ebru Bank ile birlikte Bursa’da Volvox adlı grubu kurmuş ve burada solistlik ve klavye çalmıştır. 1994 yılında solo çalışmalarına başlayan sanatçı çalışmaları sonucu 1996 yılında ilk solo albümü olan Kime Ne adı ile yayınlamıştır. Özlem Tekin – Kime Ne adlı albümü ile beraber ülke genelinde adını duyurmayı başarması ile beraber ardından birçok çalışmalarının da ilk adımlarını gerçekleştirmiştir. Sanatçı daha sonra 1998 yılında Öz, 1999 yılında Laubali, 2002 yılında Tek Başıma, 2005 yılında 109876543210, 2010 yılında Bana Bi’şey Olmaz ve 2013 yılında Kargalar adlı albümleri ile müzik hayatına devam etmiştir.
Albümleri içerisinde yer alan birçok şarkıya klip çeken sanatçı, bu şarkıları ile müzik kanalları ve radyolarda sıkça çalınmıştır. Bunun yanı sıra oyunculuğa da başlayan sanatçı Sonsuz Bir Aşk, Hokkabaz, O Şimdi Asker, Kalpteki Yalnızlık, Mavi Pansiyon ve Neredesin Firuze adlı sinema filmlerin de oyunculuğunu göstermiştir. Bunun yanı sıra Acayip Hikayeler, Bizim Yenge, Fesuphanallah, Maçolar, Karaoğlan ve Sil Baştan adlı dizilerde de rol almıştır. Sanatçı başarılı sanat hayatına devam etmektedir.


Özlem Tekin – Kime Ne mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir