Özlem Özdil – Yürü Be Haydar

Sanatçı Özlem Özdil 8 Aralık 1979 yılında Almanya’nın Hannover şehrinde gözlerini dünyaya açmıştır. Küçük yaşlarda müziğe olan ilgisini belli etmiştir. Babası Halk ozanlarından olan Dursun Özdil’dir. Babasından ilk olarak bağlama ve repertuar dersleri almıştır. Genç yaşlarda Sinan Çelik tarafından keşfedilmiştir. Bunun ardından henüz 17 yaşında iken Türkiye’ye gelmiştir. Sanatçının güzel sesi, şarkılardaki yorumu ve bağlama yetenekleri sayesinde Sinan Çelik, Çetin Akdeniz, Güray Hafif Taş ve Musa Eroğlu gibi pek çok ünlü isimle çalışarak kendini geliştirmeye devam etmiştir.
Yetenekli sanatçı Özlem Özdil güzel sesi ve şelpe tekniğini çok güzel bir şekilde göstermiş ve yavaş yavaş tanınır hale gelmiştir. Özlem Özdil ardından albüm çalışmalarına başlayan sanatçı ilk albümü olan Uzakların Türküsü adlı albümünü 1996 yılında Duygu Müzik ile çıkarmış ve piyasaya sürmüştür. Artık daha da tanınır hale gelen sanatçı ikinci albüm çalışmalarına başlamıştır. Özlem Özdil – Yürü Be Haydar adlı ikinci albümünü 1998 yılında yayınlamış ve bu albümü ile çıkış yapmaya başlamıştır. Çıkışının ardından farklı yerlerde konserler vererek sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir. Sanatçı ayrıca sanatçı Fransızca, Almanca ve İngilizce gibi dilleri konuşa bilmektedir. Pek çok kanalda televizyon programlarında boy göstermiştir. Sanatçı üçüncü albümü olan Gönlüm Dağlarda adlı albümünü 2000 yılında sevenlerine sunmuştur. Ardından yeni albümler çıkarmaya devam eden sanatçı2004 yılında Zamansız Yağmur, 2006 yılında Güler Duman ile birlikte Yollarına Kar mı Yağdı ve 2012 yılında Hoy Nani adlı albümlerini piyasaya sürmüştür.
Güller Duman ile birlikte yapmış olduğu Yollarına Kar mı Yağdı adlı albümünü sevenleri tarafından beğenilmiştir. Sanatçı Özlem Özdil günümüzde sanat hayatına başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Özlem Özdil – Yürü Be Haydar mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir