Özgür Eren – Gittin

Sanatçı Özgür Ören 24 Mayıs 1974 yılında Hatay’da dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen Niğde’li olan sanatçının Özgür Eren’in dedesi Niğde’de ünlü bir keman sanatçısıdır. Sanatçı küçük yaşlarda müziğe gönül vermeye başlamıştır. Lise eğitimine ise 1991 yılında Ankara’da bulunan Ankara Anıttepe lisesinde başarılı bir şekilde mezun olmaya başararak bitirmiştir. Sanatçı Özgür Eren lise eğitiminden uzun bir süre sonra 1996 yılında Ankara Radyosu’nun açmış olduğu bir yarışma olan Türk Halk Müziği akitli ses sanatçısı sınavına girmiş ve sınavı kazanmayı başarmıştır. Sınavdan sonra Özgür Eren TRT Ankara Radyosunda kadrolu ses sanatçısı olarak türküler seslendirmiş ve çalışmaya başlamıştır. 2002 yılına kadar TRT Ankara Radyosunda türküler seslendiren sanatçı bu tarihte görevini bırakmıştır.
Çalışmasını bitirmiş olan Özgür Eren bir TV programı olan Akşam Sefası adlı program ile TV de boy göstermeye başlamıştır. Ardından farklı programlarda boy göstermeye devam etmiştir. 2007 yılında Türkülerle Süper Gece adlı program sunuculuk ve solistlik yapmıştır. 2008 – 2009 yılında TRT’nin Sen Türkülerini Söyle adlı programda Türk Halk Müziği Yarışmasında sunuculuk yaparak çalışmaya devam etmiştir. 2010 yılında Bayram Şekeri adlı programda boy göstermiş sunuculuk yapıp türküler seslendirmiştir. Aynı yıl içinde Günbegün adlı bir programda sunuculuk yapmış olan sanatçı Özgür Eren 2011 yılında ise Sahne biz adlı programda solistlik ve sunuculuk yapmıştır. Sonrasında da müzik ile uğraşlarına devam eden Özgür Eren albüm çalışmaları yapmaya başlamıştır. Özgür Eren – Gittin adlı albümünü 2012 yılında piyasaya sürmüştür.
Sanatçı Gittin adlı albümü ile kendi çapında bir çıkış yapmayı başarmıştır. Özgür Eren çıkışından sonra konserler vermiş ve sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir. Sanatçı günümüzde sanat yaşantısına başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Özgür Eren – Gittin mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir