Özcan Deniz – Meleğim

Ünlü sanatçı Özcan Deniz 19 Mayıs 1972 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Ağrı’lı olan sanatçı 5 yaşına kadar Ankara’da yaşamasının ardından ailesi ile birlikte Aydın’a yerleşmişlerdir. Böylelikle sanatçı çocukluğunu ve gençliğinin bir bölümünü bu ilde geçirmiştir. Eğitim yıllarında amatör bir tiyatro ekibi ile sahneler alarak turneler gerçekleştirmiştir. Müziğe olan yatkınlığı da bu yılarda keşfedilmiştir. 1985 yılında Aydın’da ilk orkestra çalışmasını gerçekleştirmiştir ve kısa süre içerisinde bu yörede aranan orkestra solisti olarak ün salmıştır. Daha sonra çeşitli konserler ile sahne alarak hayallerine kavuşmaya başlamıştır.
1988 yılında müzik çalışmaları için İstanbul’a gelen sanatçı aradığını burada bulamayınca 1989 yılında Münih’e geçmiştir. Müzik çalışmalarına burada devam eden sanatçı albüm çalışmalarına da hız vermiştir. 1992 yılında ilk albümü Yine ağlattın beni adı ile piyasaya süren sanatçının şöhreti yakalaması ikinci albümünde gerçekleşti. 1993 yılında Özcan Deniz – Meleğim albümü ile Türk müzik piyasasına giren sanatçı büyük bir başarı elde etmiş ve çıkış yakalamıştır. Bu sayede sanatçı ismini ülke genelinde duyurmaya başlamıştır. Ardından çıkaracağı birçok albüm çalışmasına ön ayak olmuştur. 1994 yılında Beyaz Kelebeğim adlı albümü ile başarılarını ispatlamıştır. Yakalamış olduğu ün ile birlikte film teklifleri de alan başarılı sanatçı ilk sahne deneyimini Ona Sevdiğimi Söyle adlı sinema filmi ile gerçekleştirmiştir.
Başarılı sanatçı 1992 yılında başlayan sanat hayatından günümüze kadar birçok eser ile Türk müziğine ve Türk sinemasına sayısız eserler sunmuştur. Birçok filmde rol alan sanatçı başarılı oyunculuğu ile de dikkat çekmeyi başarmıştır. Özellikle Su ve Ateş isimli sinema filmi milyonlar tarafından izlenmiş ve beğeni toplamıştır. Sanatçı Özcan Deniz 8 Mart 2018 günü Feyza Aktan ile evlenerek yeni bir yuva kurmuştur.


Özcan Deniz – Meleğim mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir