Oya Küçümen Seninle Beraberim

Oya Küçümen, ülkemizde yer alan önemli bir ses ve seslendirme sanatçısıdır. Aynı zamanda tiyatroda da profesyonel zamanını yaşamış bir isimdir. Oya Küçümen 24 Ağustos 1966 senesinde dünyaya gözlerini açmıştır. İstanbul’da doğan Oya Küçümen aynı zamanda Mimar Sinan Üniversitesi Fransızca ve İngilizce bölümünden mezun olmuştur. İlk başlarda çocuk tiyatrolarında çalışmaya başlamıştır. Müzikallerde de oynamışlığı mevcuttur. Müzik çalışmalarına 1965 senesinde ara vermesine rağmen daha sonrasında da Bora Ebeoğlu ile Grup Denk adlı topluluğu kuran kişidir. Grup Denk ile de ilk olarak Oya Küçümen Seninle Beraberim adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Bu albüm ile birlikte de ses sanatçılığında usta isimler arasında yer almaya başlamıştır.
Oya Küçümen Seninle Beraberim adlı albümünü 1987 senesinde çıkartmıştır. Aynı zamanda Akvaryum olarak da geçer. Grup Denk, Oya Küçümen’in müziğe ara verdikten sonra hayatına katılan en önemli, kariyerini etkileyen en önemli durumlardan bir tanesidir. Bu grupla çıkartmış olduğu Seninle Beraberim adlı albümünden sonra 19897 senesine kadar pe çok Oya-Bora ilişkisi ile albümlerini çıkartmıştır. Grup Denk ile çıkartmış olduğu albümler Tiryaki ve Seninle Beraberim adlı albümleridir. Daha sonrasında ise Oya-Bora ikilisi Seni Bana Yazmışlar, Saraylı, Aşk İhanet Vs adlı albümlerini de piyasaya sürmüştür. Bu albümlerle de oldukça önemli bir kariyer hayatının bulunduğunu görebilmek mümkündür.
Oya Küçümen üstelik Yusufum, Benimle Evlenir Misin, Hırçın Menekşe, Hayat Bağları gibi dizilerin müziğini de 2000’li yılların başında yapmıştır. Seslendirme açısından da Sevimli Dinozor en büyük kariyerindeki eserlerinden bir tanesidir. Oya Küçümen hem seslendirme hem de ses sanatçılığı açısından ülkemizin en önemli değerlerinden bir tanesi olarak görülebilir. Oya Küçümen’in eserleri hala kulak aşinalığı bulunan eserlerdir.


Oya Küçümen Seninle Beraberim mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir