Orhan Ölmez – Su Misali

Sanatçı Orhan ölmez 1 Mayıs 1978 yılında Manavgat’ta dünyaya gözlerini açmıştır. Küçük yaşlarda müziğe babasının bir gün hediye ettiği saz ile tanımıştır. Bağlama çalmayı iyice öğrenen sanatçı Orhan Ölmez farklı mekanlarda sahnelere çıkmaya başlamış ve müziği iyice hayatına sokmuştur. Annesi hemşirelik yapan sanatçının babası ise Meteoroloji Müdürlüğünde Müdürlük yapmıştır. Üniversite’ giriş sınavlarında başarılı olan sanatçı Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarını kazanmıştır. Sanatçı Orhan ölmez Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuar bölümünden başarılı bir şekilde mezun olmayı başarmıştır.
Mezun olan Orhan Ölmez TRT İzmir Radyosu Türk Halk Müziği korusunda bağlama sanatçısı olarak çalışmaya başlamıştır. Orhan ölmez albüm çalışmalarına başlamış olup ilk albümünü 2003 yılında çıkarmıştır. Orhan Ölmez – Su Misali Adlı Albümünü çıkardığında ilgi görmüş ve büyük bir çıkış yapmaya başlamıştır. Yavaş yavaş tanınmaya başlayan sanatçı yurt genelinde farklı şehirlerde pek çok konser vererek sevenleri ile bir araya gelmiştir. Sanatçının yetenekleri sadece ses sanatçılığı ile kalmamış ve aynı zaman aranjör, söz yazarlığı ve sunuculukta yapmıştır. Bağlamanın yanı sıra Gitar, Keman, Piyano, Ud, Ney ve Def çalgılarına hakimdir. Albümlerine hız kesmeden devam eden sanatçı 2005 yılında Her Şeyin Farkındayım, 2008 yılında Damla Damla, 2011 yılında kendi adını taşıyan Orhan Ölmez, 2014 yılında Türkü, 2015 yılında Ya Olmasaydın ve son olarak 2016 yılında ise Adam ve Kadın adlı albümlerini sırasıyla piyasaya sürmüştür.
Sanatçı Orhan Ölmez çıkardığı albümler ile beğenileri toplamaya devam etmiştir. Son çıkardığı albüm zamanların da sanatçının başına talihsiz bir olay gelmiş oturmuş olduğu evin otoparkında komşuları tarafında bıçaklanmıştır. Sanatçı Orhan ölmez günümüzde sanat kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir