Orhan Esen – Olan Oldu Gönlüme

Sanatçı Orhan Esen 5 Mart 1965 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Sanatçı Orhan Esen’in babası Mustafa Esendir. Babası Mustafa Eren Safiye Ayla, Zeki Müren, Hamiyet Yüceses, Müzeyyen Senar gibi pek çok ünlü ismi eşlik etmiştir. Ayrıca Mustafa Esen’in Annesi Mısır kökenli bir aşiret kızıdır. Bu sebepten ötürü Mustafa Esen Arap müziğine de hakim olmuştur. Babasının sanatçı kişiliği oğlu Orhan Esen’in küçük yaşlardan itibaren müziği sevmesi ve ilgilenmesine neden olmuştur.
Orhan Esen beş yaşlarında saz ve ritim eğitimleri almıştır. Ardından kanun bağlama ud ve piyano gibi enstrüman eğitimleri almış. Henüz on üç yaşlarında iken beste çalışmalarına başlayan sanatçı Orhan Esen ilk bestesini hocasına ve babasına sunmuş ve beğenilmiştir. Sonrasında ise notaları ile birlik beste ve güfte çalışmalarına tüm hızıyla devam etmiştir. Ankara’da düzenlenen bir ses yarışmasına katılmıştır. Yarışmada Orhan Gencebay’ın bir şarkısı olan Bir Görüşte Aşık Oldum adlı şarkıyı seslendirmiş ve başarılı bir şekilde birinci olmuştur. Sanatçı albüm çalışmalarına başlamıştır. İlk albümü olan Kurban Olayım adlı çalışmasını 1987 yılında piyasaya sürmüştür. Ardından 1989 yılında İkinci albümü olan Canımın Canısın adlı albümünü yayınlamış ve kendi çapında tanınmaya devam etmiştir. Orhan Esen – Olan Oldu Gönlüme adlı üçüncü albümünü 1990 yılında piyasaya sunmuştur. Albümü ilgi gören sanatçı büyük bir çıkış yakalamıştır.
Çıkışının ardından pek çok farklı yerde konserler vermeye devam etmiş ve sevenleri ile buluşmuştur. Çıkış yakalayan sanatçı Orhan Esen albümler çıkarmaya devam etmiştir. Bu albümlerden bir kaçı 1991 yılında Sensiz Olmuyor, 1995 yılında İsyanım Var Kadere, 2000 yılında Bizi Ölüm Ayırır ve 2007 yılında ise Ver Cezamı olarak sürdürmüştür.


Orhan Esen – Olan Oldu Gönlüme mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir