Onur Şan – Aşkın Mavisi


Sanatçı Onur Şan 24 Temmuz 1981 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarda müzik ile tanışan sanatçı henüz sekiz yaşında iken bağlama çalmayı öğrenmiştir. Annesini adı Şerife ve babasının adı ise Ahmet Turan Şan olan sanatçı ilkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da Ata Kolejinde başarı ile tamamlamıştır. Ardından Üniversite sınavında başarılı olan sanatçı Onur Şan İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı Şan Bölümünü kazanmış ve Üniversite hayatına başlamıştır. Ayrıca katılmış olduğu Liseler Arası THM Ses yarışmasın büyük bir başarı göstererek birinciliği kazanmıştır.
Sanatçı TRT’nin düzenlediği bir sınava katılmıştır. Sınavın sonucunda başarı ile Türk Halk Müziği Sanatçısı olmayı hak eden sanatçı Onur Şan TRT İstanbul Radyosunda akitli THM ses sanatçısı olmuş ve 2000-2002 yıllarında başarı ile görevini yapmıştır. Albüm çalışmalarına başlayan sanatçı Onur Şan İlk solo albümünü piyasaya sürer. Onur Şan – Aşkın Mavisi adlı solosuyla büyük bir ilgi görerek çıkış yakalar. 2004 yılında Çıkısının ardından yurdun farklı şehirlerinde konser verir ve sevenleri ile bir araya gelmiştir. Albümü beğeni kazanan Onur Şam yeni albüm çalışmalarına devam etmiştir. Ayrıca oyunculuk yeteneği de olan sanatçı pek film ve dizlerde rol almıştır. 2005 yılında Dağlarına Kar Olurum Yar adlı albümünü piyasaya sunmuştur. Sonrasında 2007 yılında Hata Benim ve 2008 yılında ise Felek adlı albümlerini çıkarmıştır.
Sanatçı Son albümünden sonra Türkiye televizyonlarında bilinen bir dizi olan Akasya Durağı 2008-2011 yılları arasında rol almıştır. Dizi rolünden sonra ise Mevsim Çiçek Açmış adlı sinema filminde boy göstermiştir. Sanatçı iki evlilik yapmıştır. İlk olarak Seda sayan ile evlenen sanatçı 2010 yılında bu evliliğe son vermiştir. Sonrasında Onur Şan, Büşra Aköz ile evlenmiştir.


Onur Şan – Aşkın Mavisi mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir