Onur Özsu – Kontes

Sanatçı 17 Aralık 1982 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Daha 8 yaşında iken babasının gitaristliğini yaptığı bir orkestrada şarkı söyleyerek dikkatleri üzerine çekmiştir. Henüz 8 yaşındaki bir çocuğa göre şaşırtıcı bir performans sergilemiştir. Ailesi ve çevresinden dolayı sürekli müzik ile iç içe olan ve çeşitli müzik alanlarına yakından tanık olan sanatçı ayrıca piyano eğitimi de almıştır. İzmir Atatürk Lisesinden mezun olan sanatçı daha sonra Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay bilimleri bölümünü okudu. Bu yıllarda arkadaşları ile kurdukları grupta klavye çalmıştır. Profesyonel olarak bu yıllarda çalışmaya başlayan sanatçı bireysel olarak ve grup ile birçok kez sahne almıştır.
Çalışmaları çevresi tarafından büyük beğeni toplayan sanatçı albüm çıkarma arzusunu yerine getirmek için İstanbul’a taşınır. Burada Murat Engin ile albüm çalışmalarına başlamış ve bu zamana kadar yazıp bestelediği eserlerini kayıt altına almıştır. Aynı zamanda Meya Orkestrası ile sahnelere çıkmaya devam etmiştir. Uzun çalışmalar sonucu ilk albümünü Onur duydum ismi ile piyasaya süren sanatçı bir anda gündeme oturmuştur. Albüm içerisinde bulunan Kontes isimli parçasıyla birçok önemli müzik listelerinde yer almıştır. Onur Özsu ve Kontes dünyanın en önemli müzik platformlardan Mtv’nin en popüler sanatçılar listesine girmiştir. Türkiye’yi yurt dışında verdiği başarılı konserlerle temsil etmiştir. Aynı albümde Bir yolunu bulsam ve Eyvallah ismini verdiği iki çalışması daha bulunan sanatçı bu parçaları da birçok alanda başarıyı yakalamış birçok ödüle layık görülmüştür.
Müzik felsefesi, yerel ve evrensel sesleri harmanlayarak özgür ve kendine özgü bir tarz oluşturmak ve eserler üretmek olan sanatçı, 2016 yılında Gel sen yamacıma adında bir single çalışması daha çıkaran sanatçı yine birçok müzik listelerinde yer almıştır.


Onur Özsu – Kontes mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir