Onur Özdemir – Bir Kahramanlık Hikayesi

Onur Özdemir 17 Eylül 1999 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Sahne Adı Onurr olan sanatçı ortaokulunu imam hatip lisesinde okumuştur. Sanatçı Onur Özdemir Bursa Fen Lisesinden başarılı bir şekilde mezun olduktan sonra üniversite sınavlarına girmiştir. Başarı ile Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünü kazanmıştır.
Üniversite eğitimini başlayan Onur Özdemir bu yıllarda müziğe profesyonel olarak başlamaya karar vermiştir. Bu kararın ardından Sakin aldı grubu 1999 yılında kurmuştur. Sanatçı Onur Özdemir kurduğu grubun şarkı yazarı, solisti ve aynı zamanda gitaristliğini yapmıştır. Okuduğu üniversite olan Boğaziçi üniversitesinde 2001 tarihinde konser vermişler ve sanatçı Onur Özdemir tam anlamıyla müziğin içine girmiştir. Aradan uzun zaman geçtikten sonra 2008 yılında Hayat adlı bir stüdyo albümü çıkarmış ve piyasaya sürmüştür. Aynı zamanda film müziği de yapan grup Bizim Büyük Çaresizliğimiz adlı filmin film müziklerini de yapmayı başarmıştır. Onur Özdemir 2011 yılında Sakin grubu arasında anlaşmazlıklar oluşunca grup dağılmıştır. Müziğe ara vermek isteyen sanatçı eğitim için Berlin’in yolunu tuttu. Berlin’e giden Onur Özdemir Alper Narman ile tanışarak söz yazarlığına adım atmıştır. Ardından eğitimine devam etmek isteyen Oxford’da eğitime başlamıştır. Çalışmak için tekrar Türkiye’ye Alper Narman ile dönmeye karar vermişlerdir. 2015 yılında Onur Özdemir, Hatun Önal single çalışması olan Güm Güm adlı single çalışmasının da birlikte düet yapmış ve müzik piyasalarına tekrar geri dönmüştür. Onurr – Bir Kahramanlık Hikayesi adlı albümünü piyasaya sürmüştür. 2017 yılında yayınladığı Albümü büyük ilgi gören sanatçı bu sayede çıkış yapmıştır.
Çıkısının ardından sanatçı Onur Özdemir pek çok konser vermiş ve sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir. Sanatçı günümüzde müzik kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir