Onur Akay – İstanbul Ağlıyor

28 Nisan 1977 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk musikisi nazariyatı bölümünde okumuştur. Daha sonra Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Ses Eğitimi bölümünü 2006 yılında başarı ile bitirerek mezun olmuştur. Bu yıllarda Süheyla Altmışdört, İsmail Hakkı Özkan Alaeddin Yavaşca gibi hocalardan özel ders almıştır. Ayrıca Semih Sergen ile çalışmış uzun yıllar diksiyon dersi almıştır. Daha sonra ders vermeye başlayan sanatçı İstanbul Maltepe Kız meslek lisesinde diksiyon ve Türkçe konuşma derslerine girerken ayrıca müzik hocalığı da yapmıştır. İstanbul üniversitesi devlet konservatuarında iki yıl stajyer sanatçı olarak görev almış birçok konser vermiştir.
Daha henüz 13 yaşında iken sözleri Zeki Müren’e ait Gönlümdeki Bahar isimli şarkıyı besteleyen sanatçı 1993 yılından itibaren sahnelere çıkmaya başlamıştır. İlk defa Seda Sayan’ın programında televizyon karşısına çıkmıştır. Bu gece kalıyorum isimli ilk albümünü 1997 yılında çıkaran sanatçı büyük bir başarı elde etti. İkinci albümü İstanbul ağlıyor isimli eserini 2001 yılında piyasaya süren sanatçı, bu şarkıya video klip çekmiştir. Onur Akay ve İstanbul ağlıyor müzik listelerinin başında yer almayı başarmış, bu şarkı ile Türkiye’nin her yerinde tanınmıştır. Müziğe uzun süre ara veren sanatçı 15 yıl aradan sonra Kavuşmak yokmuş kaderde adında bir single çıkarmıştır.çok sayıda ödüle sahip olan sanatçının son single çalışması 2016 yılında müzik platformlarında yer almıştır.
Onur Akay müziğin yanı sıra oyunculuk, yazarlık ve sunuculuk çalışmalarında da bulunmuştur. Mahallenin muhtarları ve Şöhret kebapçısı isimli dizilerde rol alan sanatçı çok sayıda televizyon programı sunmuştur. Bir dönem ANA isimli dergide köşe yazarlığı yapan sanatçı Haber artı Türk ve Aydınlık gazetesinde hala yazıları yayınlanmaktadır.


Onur Akay – İstanbul Ağlıyor mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir