Ömür Göksel Dile Benden Ne Dilersen

Ülkemizde yer alan en ünlü şarkıcı, müzisyen ve bestekarlar arasında Ömür Göksel isminin incelenebilmesi mümkündür. Ömür Göksel, 2 Mayıs 1942 senesinde İstanbul’un Kadıköy semtinde dünyaya gelmiştir. Aynı zamanda çok ünlü bir Türk pop müziği ses sanatçısıdır. Henüz daha 13 yaşındayken Galatasaray’da genç takımda top koşturmaya başladı. Ardından da katıldığı bir ses yarışmasında Türkiye Ses Kralı oldu. Hemen ardından 1963 senesinde de Almanya’ya üniversite eğitimi almak amacıyla gitti ve 1965 senesinde de 4 dilde şarkı söyleyebilen ve 100 şarkılık bir repertuvarı bulunan profesyonel bir şarkıcı olma yoluna baş koymuştur. 1969 yılında çıkarmış olduğu Mutluluk adlı şarkısı aynı zamanda Altın Plak ödülünü kazanmıştır.
Ömür Göksel genellikle 45’lik plakları ile meşhur olan bir ses sanatçısıdır. Bu 45’lik plakları arasında ilk olarak çıkarmış olduğu ve asıl meşhur olmasına yol açan plaklarından bir tanesi de Dile Benden Ne Dilerse adlı albümüdür. Ömür Göksel Dile Benden Ne Dilersen adlı albümünü melodi şeklinde ve 1968 senesinde çıkarmıştır. Bunun haricinde Bilmece, Sen Kadehlerdesin, Her Şey Dün Gibi, Yalvarma Boşuna gibi aynı sene içerisinde çıkardığı pek çok 45’lik plağı mevcuttur. Ömür Göksel Dile Benden Ne Dilersen adlı parçası ile 45’lik plaklara başlangıç yapmıştır ve 1977 senesine kadar da bu plaklarını çıkarmaya devam etmiştir.
İlk albümünü ise Ve Dünyası adını vererek çıkarmıştır. 1970 senesinde çıkan bu albümü türkofon tarzında çıkmıştır ve zamanın oldukça meşhur albümleri arasında yer almaktadır. Ömür Göksel’in bunun haricinde Dünden Bugüne, Bizler İçin, Yıllar Sonra, Bir Ömür, Meydan Okuyorum Yıllara gibi pek çok albümü de mevcuttur. 201 yılına kadar aralarında yabancı albümlerin de bulunduğu albüm serisini çıkartmaya devam etmiştir.


Ömür Göksel Dile Benden Ne Dilersen mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir