Ogün Şanlısoy – Korkma

12 Mart 1971 yılında Gölcükte dünyaya gelmiştir. Babasının mesleğinden dolayı ilköğretim yıllarında birçok okul değiştiren sanatçı ortaöğretim ve lise eğitimini Fenerbahçe lisesinde tamamlamıştır. 1988 yılında girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri ürünleri tasarımı bölümünü başarı ile bitirmiştir. Okul hayatının ardından yine üniversiteden arkadaşı olan Kubilay Özvardar ile akustik çalışmalar yapmış ve ilk sahne tecrübesi başarıyla tamamlanmıştır. Müzik konusunda istekli ve kararlı olan sanatçı o dönem daha birçok amatör gruplara solistlik yapmıştır.
1992 yılında Pentagram isimli gruba solistlik yapmaya başlayan sanatçı başarılı olmuş ve ismini ülke genelinde duyurmaya başlamıştır. Ülke geneli dışında yurtdışında da başarılı konserler vermiş olup o yıllar en iyi rock grubu ünvanını almışlardır. 1994 yılında Klips isimli gruplaya çalışmaya başlayan sanatçı daha sonra Özlem Tekin’in albümünde besteci, süpervisor ve enstrümanist olarak görev almıştır. 1999 yılında Korkma isimli ilk solo albümünü piyasaya sürmüştür. Ogün Şanlısoy ve Korkma ile büyük yankı getiren solo çalışması kısa sürede birçok kişinin beğenisi kazandı. Daha sonra ikinci solo albümü olan O Gün’ü piyasaya süren sanatçı 2006 yılında Üç isimli albümünü çıkardı. 2009 yılında Büyüdük aniden ve Yukarıya bak isimli iki single yayınladı. 4. Solo albümüne Ben ismini veren sanatçı bu albümü 2011 yılında piyasa sürdü.
Müzik hayatına başarılı bir şekilde devam eden Ogün Şanlısoy, birçok ünlü isimlerle yaptığı düetlerle de dikkat çekmektedir. Çıkış şarkısı olan Korkma isimli bestesini Hayko Cepkin ile düet yapan sanatçı Nilüfer ile Hey gidi günler isimli parçada düet yaparak eşlik etmiştir. Bunların dışında rap şarkısı olan Volume Maximum albümünde Killa Hakan ile de düet yaparak farklı bir dalda da başarıyı yakalamıştır.


Ogün Şanlısoy – Korkma mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir