Ogeday – Kaybettim Seni

Tam adı Ogeday Emre Eşiyok olan sanatçı 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olarak tamamlayan sanatçı, müzik hayatına daha 16 yaşında iken başlamıştır. Bu dönemde bilgisayar programcılığı işi yapan sanatçının yazılımları hala birçok şirkette kullanılmaya devam etmektedir. 1996 yılında kurduğu Respot isimli grup ile rap müziğine giriş yapan sanatçı, bu dönemde birçok konser ve organizasyonlarda DJ ve MC olarak görev almıştır. Bu dönemde Ender Akay ile tanışan sanatçı uzun süre birlikte çalışmışlar ve çeşitli yerlerde birçok konser vermişlerdir.
Reklam filmi müziklerini yapmaya başlayan sanatçı Türkiye’ye rap müziğini ilk bu dönemde dinletmiş reklam dünyasına farklı bir bakış açısı katmasında yardımcı olmuştur. İsmini bu yolla duyurmaya başlayan sanatçı 2003 yılında ilk albümünü Raptura ismi ile müzik severlerin huzuruna sundu. Albüme en büyük desteği Sezen Aksu vererek sanatçıya yardımcı olmuştur. Albümün içerisinde yer alan Kaybettim seni isimli şarkı büyük beğeni kazanmış, en çok dinlenen şarkılar arasına girmiştir. Ogeday – Kaybettim seni, müzik listelerinde ilk kez bir numara olan rap şarkısı olma ünvanını elde etmiştir. Bu çıkış sanatçıya 2004 yılı Kral TV müzik ödüllerinde En iyi çıkış yapan erkek oyuncu ödülü almasını sağlamıştır. 2006 yılında Mecburi istikamet ismi ile çıkardığı yeni albümünde Zara, İbrahim Erkal ve Işın Karaca gibi ünlü isimler ile düet yapmışlardır.
2007 yılında Cennet isimli sinema filminin müziğini üstlenen sanatçı, 2008 yılında Isın Karaca ile düet yaptığı Maxi Single isimli albümü piyasaya sürmüştür. Daha sonra Hollanda’ya taşınmıştır. En son Acun Ilıcalı’nın sunduğu Surviverisimli yarışma programında yarışmacı olarak katılan sanatçı başarılı sanat kariyerine kaldığı yerden devam etmektedir.


Ogeday – Kaybettim Seni mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir