Nonna Bella Şimdi Sen Varsın Dünyamda

Nonna Bella Türkiye Ermenisi bir şarkıcı olarak yer almaktadır. Ünlü sanatçı Asu Maralman’ın kız kardeşi olarak yer almaktadır. 70’li yıllarda yer alan eseri ile beraber kısa bir süre içerisinde meşhur olan sanatçı çeşitli plakları ile eserler vermiştir. Nonna Bella Şimdi Sen Varsın Dünyamda şarkısı ile beraber ün kazanmıştır. Bu şarkısı ile beraber ün kazanmasının ardından ülke genelinde büyük bir kitle edinmiştir. 1974 yılında İstanbul’da doğan sanatçı genç yaşlarında müzik ile beraber tanışmıştır. 1964 yılında Fehmi Ege Orkestra’nın solistliği görevini üstlenen sanatçı müzik hayatına ilk başarısı ile beraber adım atmıştır. İlk olarak çıkarmış olduğu plağı ise akıllarda Bekliyorum/ On Alt Yaşındayım olarak yer almaktadır. Bunun beraberinde ise meşhur olduğu şarkı yani Şimdi Sen Varsın Dünyamda şarkısı hafızalarda yer edinmektedir. Ün kazanmış olduğu şarkısının ardından yeni birisini ekleyerek Hapşu ile beraber artık herkes tarafından bilinmekte olan bir isim olarak yer aldı.
Uzun bir ün dönemi yaşamasının ardından sanatçı Şahinler plak ile anlaşarak folk ağırlıklı şarkıları ile beraber çeşitli plaklar çıkardı. Bu plakları ise gündem içerisinde çok fazla yer almadı. Müzik hayatında son plaklarını çıkarmış olan sanatçı sonrasında evlenmesi ile beraber ise müziğe veda etti. Akıllarda ise halen Nonna Bella Şimdi Sen Varsın Dünyamda şarkısı akıllarda yer almaktadır. Günümüzde ise sanatçının yurt dışında hayatına devam etmekte olduğu bilinmektedir.
Türk müziğinin önemleri arasında yer alan Bella Hapşu şarkısı içerisinde iki kısım ile müzik keyfi sunmaktadır. Bir kısmını bir erkek bir diğer kısmını ise kendi seslendirmektedir. Bu müzik şöleni ile beraber en önemli isimlerinden biri olarak çeşitli gazinolarda afişleri yer aldı. Birçok önemli konser veren sanatçı çok önemli mekanlarda da sahne aldı.


Nonna Bella Şimdi Sen Varsın Dünyamda mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir