Niyazi Koyuncu – Muço Pa

20 Nisan 1984 yılında Artvin ilinin Hopa ilçesine bağlı Yeşil köy bölgesinde dünyaya gelmiştir. Ailenin altıncı çocuğudur. Annesi Hüsniye Koyuncu ve babası Cavit Koyuncu’dur. Kalabalık bir ailede geçen çocukluğunda sanatçı müziğe ilgisi ve müzik ile tanışması bu günlere uzanmaktadır. Sanatçıyı müziğe yönelten etmenler arasında Karadeniz yöresinin ezgilerinden etkilenmesi, farklı yörelerde ki kültür farklılıklarının dışında ağabeyinin de sanatçı kimliğidir. Ağabeyi ülke genelinde tanınmış ve önemli işlere imza atmış sevenlerinin devrimci olarak tanımladıkları Kazım Koyuncu’dur. Eğitim hayatına Su gören Köy okulunda başlayan sanatçı lise için Hopa ya giderek burada Hopa Lisesi’nde okumuş ve mezun olmuştur. Üniversiteye Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde başlamış daha sonra burayı bırakarak üniversite eğitimi için Eskişehir’in yolunu tutmuştur.
Eğitim için geldiği Eskişehir’de okuldan daha çok dostluğu ve sanatı bulan sanatçı şehrin renkli hayatında kendisini en çok mutlu eden şeyin ne olduğunu fark eder. İlk kez şarkı söylemesi yine bu yıllarda Eskişehir’de bir tesadüf üzerine olmuştur. Müzik ile ilgisini artıran sanatçı Seritana adını verdiği bir müzik grubu kurar. Lazca da karanlıktaki ışık anlamına gelmektedir. Grubun solistliğini Niyazi Koyuncu yapmaktadır. Daha sonra grubu ile beraber İstanbul’a gelen sanatçı kısa bir süre sonra grubu dağılır. Yoluna tek başına devam etme kararı alır ve çalışmalarını sürdürür. İlk albümü Muço Pa adı ile 2012 yılında halkın huzuruna sunmuştur. Niyazi Koyuncu ve Muço Pa büyük ilgi görmüş ve farklı tarzı ile dikkatleri üzerine çekmiştir.
Niyazi Koyuncu ikinci albümünü Liva ismi ile piyasaya 2016 yılında sürmüştür. Sesinin ağabeyine benzerliği ile anılan sanatçı çalışmalarına aralıksız devam etmekte, Türkçenin dışında Lazca, Gürcüce, Megrelce ve Hemşince dillerinde de şarkılar söylemektedir.


Niyazi Koyuncu – Muço Pa mp3 indir



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir