Niran Ünsal – Haktan

Sanatçı Niran Ünsal 13 Ağustos 1976 yılında İzmir’de dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi ses ve keman sanatçısı olan Nuran Ünsal ve babası ise kanun sanatçısı olan Ahmet Canevi’dir. Sanatçı küçük yaşlarda müzik ile ilgilenmeye başlamıştır. Henüz sekiz yaşında iken İzmir TRT çocuk Korosu’na başlamıştır. Sonrasında Türk Sanat Müziği Korusu sınavlarına girmiş ve başarı ile kazanmıştır. Sınavın ardından kısa bir süre koroda görev almıştır. Müzik tarzı olarak pop müzik seven sanatçı Niran Ünsal müzikal seçimini pop müzik olarak tercih etmiştir. Bu seçiminden sonra radyodan ayrılıp orkestra ile birlikte sahne çalışmaları yapmaya başlamıştır. Sanatçı Niran Ünsal bu dönemlerde bir evlilik yaşamış ve evlilikten Hande isimli bir kız evladı dünyaya getirmiştir.
İzmir Radyosunda çalışma hayatını devam ederken İzmir Devlet Konservatuarı Şan Bölümü Öğretim üyesi olan Müfit Bayraşa ile tanışmış ve Müfit Bayraşa Pop Show 94 adlı şarkı yarışması için hazırlamış olduğu şarkıyı Niran Ünsal’ın seslendirmesini istemiştir. Teklifi kabul eden sanatçı Serseri Mayın adlı şarkıyı Pop Show 94 adlı yarışmada seslendirerek başarı ile birinci olmaya başarmıştır. Sanatçı Niran Ünsal ardından albüm çalışmalarına başlamıştır. Sanatçı 1996 yılında Haktan adlı ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Niran Ünsal – Haktan adlı albümünü ile büyük bir ilgi toplamış ve çıkış yapmayı başarmıştır. 1999 yılında Şarkılara Tutuldum adlı albümünü yayınlamıştır.
Çıkış yakalayan sanatçı pek çok farklı yerde konserler vermiş ve sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir. Sanatçı aynı zamanda farklı birkaç isime bestelerini vermiştir. Sonrasında 2004 yılında Göçebe adlı albümünü yayınlayan sanatçı aynı hızda albümler çıkarmaya devam etmiştir. Sanatçı Niran Ünsal günümüzde sanat yaşantı ve kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Niran Ünsal – Haktan mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir